serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Jeden z najważniejszych seriali europejskich ostatnich lat. W produkcję zaangażowało się kilkanaście europejskich telewizji publicznych,...

WIĘCEJ
Jeden z najważniejszych seriali europejskich ostatnich lat. W produkcję zaangażowało się kilkanaście europejskich telewizji publicznych, w tym Telewizja Polska. „Rozbite marzenia. 1918-1939” to historia odradzającej się po I wojnie światowej Europy, widziana z perspektywy autentycznych postaci. Poznajemy losy niezwykłych mężczyzn i kobiet z Francji, Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwecji i Polski, którzy starają się odnaleźć w nowym, powojennym świecie. Jedną z bohaterek jest gwiazda kina Pola Negri. W jej rolę wcieliła się Michalina Olszańska.

Sceny fabularne osadzone są w kontekście wydarzeń historycznych i zostały wzbogacone unikatowymi materiałami archiwalnymi. Serial przedstawia losy bohaterów, którzy poprzez swoje wybory i przekonania zostają wciągnięci w konflikt dwóch najgroźniejszych XX-wiecznych ideologii: komunizmu i faszyzmu.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Niemcy, 2017

Reżyseria: Jan Peter, Frédéric Goupil

Obsada:
Michalina Olszańska – Pola Negri
Jan Krauter – Hans Beimler
Charlotte Merriam – Unity Mitford
Pyotr Skvortsov – Stepan Podlubny
Solène Rigot – May Picqueray
Natalia Witmer – Marina Yurlova
Joel Basman – Rudolf Höß

Tytuł oryginalny: Clash of Futures – 18

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy