filmy fabularne/komedie

„Richard mówi do widzenia” (2018)

Gdy ustatkowany profesor college’u dowiaduje się, że jego czas niespodziewanie...

WIĘCEJ
„Richard mówi do widzenia” (2018)

Gdy ustatkowany profesor college’u dowiaduje się, że jego czas niespodziewanie dobiega końca, zaczyna żyć wedle własnych reguł. Odmienne zachowanie profesora szokuje oraz rodzi wiele zabawnych sytuacji, ale niesie też niezwykle ważne przesłanie.

W roli głównej jedna z największych gwiazd filmowych na świecie Johnny Depp. Zasłynął w latach 80. dzięki roli w telewizyjnym serialu „21 Jump Street”. Uwagę krytyków zwrócił tytułową kreacją w filmie Tima Burtona „Edward Nożycoręki”. Jego najważniejsze role w filmowej karierze aktorskiej to, m.in.: „Co gryzie Gilberta Grape’a”. „Dziewiąte wrota”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Turysta”, „Dziennik zakrapiany rumem”. Najbardziej udanym komercyjnie sukcesem jest seria „Piratów z Karaibów”, w której wcielił się w główną rolę pirata Jacka Sparrowa.

Opis filmu

Richard od dawna nie cieszy się życiem, lecz cierpliwie przeżywa dzień po dniu. Dopiero diagnoza nieuleczalnej choroby wybudza prozaicznego profesora college'u ze znanej rutyny, diametralnie zmieniając jego podejście do życia.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Johnny Depp („Piraci z Karaibów: Na krańcu świata”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Charlie i fabryka czekolady”) jako Richard

Zoey Deutch („Zanim odejdę”, „Akademia wampirów”, „Co ty wiesz o swoim dziadku?”) jako Claire

Rosemarie DeWitt („Siostra twojej siostry”, „La La Land”, „Rachel wychodzi za mąż”) jako Veronica

Kto jeszcze zagrał w filmie „Richard mówi do widzenia”?

Odessa Young – Olivia
Danny Huston – Peter
Ron Livingston – Harry
Kaitlyn Bernard – Taylor
Farrah Aviva – Lily
Linda Emond – Barbara
Matreya Scarrwener – Rose
Keith MacKechnie – Ed

Reżyseria

Reżyserem filmu „Richard mówi do widzenia” jest Wayne Roberts. Reżyser jest znany z takiego filmu, jak „Katie się żegna”.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Richard mówi do widzenia” powstał w 2018 roku w USA. Film miał premierę podczas Festiwalu Filmowego w Zurychu w 2018 roku w Szwajcarii.

Zdjęcia

Zdjęcia powstały we współpracy z Timem Orrem. Amerykański operator, urodzony w 1968, znany jest z takich produkcji filmowych, jak: „Śnieżne anioły”, „Dmuchawiec”, czy „Sztama”.

Tytuł angielski

„The Professor”

Czas trwania filmu

Film trwa 90 minut.

Gdzie obejrzeć film „Richard mówi do widzenia”?

Cały film „Richard mówi do widzenia” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo