teatr telewizji/klasyka polska

Napisany w 1861 roku „Rewolwer” zbudowany został wokół wątku kryminalnego z tytułowym rekwizytem w roli...

WIĘCEJ
Napisany w 1861 roku „Rewolwer” zbudowany został wokół wątku kryminalnego z tytułowym rekwizytem w roli głównej. Reżyser, Wojciech Adamczyk przeniósł akcję sztuki do lat 30. XX wieku, ale utrzymał jej kontekst polityczny: atmosferę spisków i podsłuchów politycznych, inwigilacji i przemocy.

Fabuła dramatu opiera się na intrydze chciwego bankiera, barona Mortaro, który jest gotowy zdradzić kochankę i okłamać przyjaciela, aby przejąć spadek swojego klienta. Nieoczekiwanie do jego rąk trafia paczka z rewolwerem, przedmiotem niezwykle niebezpiecznym w ówczesnej sytuacji politycznej. Mimo wielu nieudanych prób pozbycia się niechcianego rewolweru, Mortaro, doprowadzony do ostateczności jest gotów sam przyznać się do winy, gdy nagle fatalny przedmiot zaskakuje go…

Autor: Aleksander Fredro
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk
Muzyka: Piotr Salaber
Występują: Sławomir Grzymkowski (Baron), Lidia Sadowa (Pamela), Szymon Kuśmider (Barbi), Marcin Przybylski (Paolo), Adam Biedrzycki (Paroli), KatarzynaUcherska (Matylda), Modest Ruciński (Negri), Eliza Borowska (Klara), Sławomir Orzechowski (Monti), Adrian Zaręba (Mario), Karolina Ziontek (Prozano)
Czas trwania: 85 min.
Premiera: 05.09.2022

Wideo