seriale/obyczajowe

„Remiza. Zawsze w akcji!” (2021)

Polski serial przedstawiający oparte na faktach historie z...

WIĘCEJ
„Remiza. Zawsze w akcji!” (2021)

Polski serial przedstawiający oparte na faktach historie z pracy strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opis serialu

W małych miejscowościach, takich jak wieś Brzeziny, centrum życia społecznego i towarzyskiego stanowi remiza strażacka. Tam odbywają się lokalne uroczystości i wesela, działają wiejskie koła gospodyń, a młodzież spotyka się na dyskotekach. Nie możemy jednak zapomnieć o gospodarzach tego miejsca. O strażakach Ochotniczej Straży Pożarnej mieszkańcy mówią, że to bohaterowie, którzy bez wahania ruszają z pomocą do pożarów, powodzi czy wypadków drogowych. Nie są zawodowymi strażakami – niektórzy pracują w szkole, inni są policjantami lub mechanikami. Jednak, gdy słyszą wyjącą syrenę, rzucają wszystko i pędzą do remizy.

Serial pokazuje strażaków nie tylko jako dzielnych i niezłomnych herosów, którzy wygrywają z groźnym żywiołem. Widzimy ich także jako zwykłych, pełnych słabości ludzi, którzy czasem przegrywają z codziennymi problemami, szukają szczęścia i przeżywają porażki.

Każdy odcinek serialu opowiada oddzielną historię, związaną z licznymi zadaniami straży pożarnej: gaszeniem pożarów, usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i wycieku toksycznych substancji czy asystowaniem policji w poszukiwaniach zaginionych. Niekiedy te sytuacje są niezwykle dramatyczne, ale bywają też humorystyczne i zabawne. Wszystkie łączy zespół strażaków, którego komendantem jest Robert, młody wdowiec z małą córeczką Karoliną. Jego spokojne życie, oparte na pracy, trosce o najbliższych i związku ze strażaczką Magdą, burzy nagłe pojawienie się licealnej miłości, Ewy. Ewa, siostra Magdy, wraca po dwunastu latach do rodzinnej wsi. Dawne uczucie ożywa, ale czy można wrócić do tego, co było, nie krzywdząc innych?

Obsada serialu

W rolach głównych występują:

Mariusz Czajka („Chłopaki nie płaczą”, „C.K. Dezerterzy”, „Wyjazd integracyjny”) jako Staszek Orzechowski,
Małgorzata Then-Stępień („Barwy szczęścia”, „Komisarz Alex”, „Pod powierzchnią”) jako Grażyna Orzechowska,
Ziemowit Wasielewski („Belfer”, „Czas honoru”, „39 i pół”) jako Robert Orzechowski

Kto jeszcze zagrał w serialu „Remiza zawsze w akcji”?

Sylwia Drzycimska,
Wojciech Kałużyński,
Łukasz Oleś,
Mateusz Dymidziuk,
Piotr Świętochowski,
Katarzyna Tatarak,
Sylwia Sokołowska,
Anna Nowak

Reżyseria

Reżyserką serialu „Remiza. Zawsze w akcji!” jest Kamila Fidler znana z „Na sygnale”, „Lekarze na start” i „Sekrety rodziny”.

Scenariusz

Autorem skryptu do produkcji „Remiza zawsze w akcji” jest Andrzej Duda, który pracował również nad produkcjami „Z marmuru, żelaza, nadziei...”, „Słoiki” i „Przejście przez czerń”.

Data premiery i kraj produkcji

Serial „Remiza zawsze w akcji” został wyprodukowany w Polsce. Jego premiera odbędzie się 6 września 2021 roku na antenie TVP 1.

Zdjęcia

Za zdjęcia do serii „Remiza zawsze w akcji” odpowiadają Mateusz Kawa („Miłość na zakręcie”, „W obronie ziemi”, „Huncwoty”).


Liczba sezonów i odcinków

Serial „Remiza. Zawsze w akcji!” ma jeden sezon, złożony z 60 odcinków.

Długość trwania jednego odcinka

Każdy odcinek serialu „Remiza. Zawsze w akcji!” trwa 25 minut.

Gdzie obejrzeć serial „Remiza zawsze w akcji”?

Odcinki serialu „Remiza zawsze w akcji” online oglądaj w vod.tvp.pl.