filmy fabularne/komedie

Ranczo Wilkowyje (2007)



Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy Wilkowyje nawiązująca do licznych wydarzeń we wsi...

WIĘCEJ
Ranczo Wilkowyje (2007)



Kinowa wersja perypetii mieszkańców gminy Wilkowyje nawiązująca do licznych wydarzeń we wsi przedstawionych wcześniej w serialu „Ranczo” emitowanym na antenie Jedynki, który cieszył się ogromną popularnością wśród widzów.

Opis filmu:

Do Wilkowyj nieoczekiwanie wraca Czerepach, który odszedł stamtąd w niesławie po aferze z lokalnym radiem. Teraz, niestety, znów triumfuje, gdyż przybywa jako kontroler Izby Obrachunkowej. Wystraszony nie na żarty wójt nakazuje sekretarzowi Dudzie przygotować kilka fałszywych dokumentów, które mają odwrócić uwagę kontrolera od prawdziwych przekrętów. Ale Czerepach, który doskonale zna zakulisowe gry wójta i metody jego działania, nie daje się na to nabrać. Sam wcześniej maczał palce w finansowych matactwach przełożonego.
Lucy i Kusy cieszą się swoją miłością, szczęśliwi w malowniczym dworku. Idyllę zakłóca im Czerepach, który poszukuje u nich pokoju na czas kontroli w gminie. Lucy niezbyt chętnie wynajmuje mu pokój na poddaszu. Ale na tym nie kończą się przykre niespodzianki. Oto bowiem pewnego dnia w domu Lucy zjawia się kolejny nieproszony gość jej były mąż Louis. Mężczyzna oświadcza Lucy, że nadal ją kocha, żyć bez niej nie może, a co więcej nadal jest jej mężem, gdyż formalności rozwodowe nie zostały sfinalizowane. Na wieść o tym Kusy postanawia usunąć się z życia ukochanej, chociaż Lucy zapewnia go, że Louisa od dawna nie kocha i nie chce go więcej widzieć.
Bywalcy ławeczki mają ciągłe problemy ze zdobyciem pieniędzy na piwo lub wino, a sklepowa Więcławska uparcie odmawia sprzedaży na krechę nawet tak niezbędnych im towarów. Ławeczkowi postanawiają zatem otworzyć swoją budkę z piwem. Dostają nawet niezbędne dofinansowanie z urzędu gminy. Szybko jednak się przekonują, że prowadzenie własnego biznesu to ciężki kawałek chleba. Już nawet pić się nie chce.

Obsada filmu:

W rolach głównych występują:
Ilona Ostrowska („Historia PRL według Mrożka”, „Ranczo”, „Na dobre i na złe”, „Swingersi”) jako Lucy
Cezary Żak („Ranczo”, „Echo serca”, „Barwy szczęścia”, „Miodowe lata”, „Gierek”) jako Wójt Paweł Kozioł/Ksiądz, brat wójta
Paweł Królikowski („Ranczo”, „Na dobre i na złe”, „Instynkt”, „W roli Boga”, „Bez wstydu”, „Ki”) jako Kusy
Artur Barciś („Dom”, „Zmiennicy”, „Dekalog”, „Miodowe lata”, „Ranczo”, „Burzliwe życie Lejzorka”, „M jak miłość”) jako Czerepach
Radosław Pazura („Szwadron”, „Pożegnanie z Marią”, „Awantura o Basię”, „Dom”, „Sfora”, „M jak miłość”, „Trójkąt bermudzki”) jako Louis, mąż Lucy
Marta Lipińska („W małym domku”, „Lalka”, „Nad Niemnem”, „Miodowe lata”, „Ranczo”, „Dziewczyny ze Lwowa”) jako Michałowa


Kto jeszcze zagrał w filmie „Ranczo Wilkowyje”?
Katarzyna Żak – Kazimiera Solejuk
Franciszek Pieczka – Stach Japycz
Piotr Pręgowski – Patryk Pietrek
Sylwester Maciejewski – Solejuk
Violetta Arlak – Halina Kozioł, żona wójta


Reżyseria:
Reżyserem filmu „Ranczo Wilkowyje” jest Wojciech Adamczyk, który reżyserował także odcinki serialu „Ranczo”, a także „Dziewczyn ze Lwowa”.

Scenariusz:
Scenariusz do filmu „Ranczo Wilkowyje” jest dziełem Roberta Bruttera i Jerzego Niemczuka, którzy byli także scenarzystami w przypadku serialu „Ranczo”.

Data premiery, kraj produkcji:
Polski film „Ranczo Wilkowyje” miał premierę 26 grudnia 2007 roku.

Zdjęcia:
Autorem zdjęć do filmu „Ranczo Wilkowyje” jest Włodzimierz Głodek. Jest on autorem zdjęć m.in. do seriali „Ranczo”, „Barwy szczęścia” i „Dziewczyny ze Lwowa”.

Czas trwania filmu:
Film „Ranczo Wilkowyje” trwa 95 minut.

Nagrody i nominacje:
W 2008 roku film otrzymał Srebrny Bilet – Nagrodę Stowarzyszenia „Kina Polskie”.

Gdzie obejrzeć film „Ranczo Wilkowyje”?
Cały film „Ranczo Wilkowyje” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl