serwisy tvp

seriale/obyczajowe

Opowieść o tym, że nie trzeba żyć w wielkim mieście, by zrobić coś wielkiego, że...

WIĘCEJ
Opowieść o tym, że nie trzeba żyć w wielkim mieście, by zrobić coś wielkiego, że należy doceniać to, co się ma, i że na miłość nigdy nie jest za późno. Plus Weronika Książkiewicz, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera i inni. Serial przedstawia zwykłych ludzi i ich historie. Nie brak tu tajemnic z przeszłości, wątków miłosnych i skomplikowanych związków.


Marta (Weronika Książkiewicz) wychowała się w małym Rajsku, a obecnie mieszka we Wrocławiu z ciotką Krystyną i jej synami Alkiem i Adamem. Prowadzi z kuzynami fabrykę śrubek i niby wszystko układa się nieźle, ale Marta nie może zapomnieć o Rajsku i jego mieszkańcach. Swoje myśli spisuje na blogu.
Dawid (Robert Gonera) spotyka Martę właśnie w Rajsku. Zaraz potem Marcin (Jan Wieczorkowski) zaprasza ją na kolację. Co z tego wyniknie? 
Do Rajska po rocznym pobycie w Stanach wraca Piotr (Joachim Lamża). Od razu widać, że nie powiodło mu się za wielką wodą. Jest zdziwiony, że Wójcikowie nie mieszkają już w Rajsku. Nie ma gdzie się podziać. Piotr i Krystyna od lat są sobie bliscy, mają dorosłego syna Andrzeja, ale wciąż nie potrafią się dogadać. Krystyna jest zadowolona, że Piotr wrócił... I tak dalej, i tak dalej. Serial przypomina proste prawdy: że nie trzeba żyć w wielkim mieście żeby zrobić coś wielkiego, że wartości, dla których warto żyć, trzeba znaleźć w sobie, że ważne jest, by umieć docenić i cieszyć się tym to, co się ma tu i teraz, że na miłość czy prawdę nigdy nie jest za późno.

Serial obyczajowy,  Polska 2008, 16 odcinkówReżyseria: Jan Kidawa-Błoński, Dominik Matwiejczyk
Scenariusz: Paweł Nowicki, Renata Frydrych

Wykonawcy: Weronika Książkiewicz, Lissner, Jan Wieczorkowski, Robert Gonera. Joachim Lamża, Patrycja Kazadi i inni

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy