teatr telewizji/scena współczesna

Autorski poemat muzyczny Wojciecha Kościelniaka zainspirowany powieścią graficzną Shauna Tana „The Arrival”. Poruszająca opowieść o...

WIĘCEJ
Autorski poemat muzyczny Wojciecha Kościelniaka zainspirowany powieścią graficzną Shauna Tana „The Arrival”. Poruszająca opowieść o uchodźcach i emigrantach, którzy w poszukiwaniu lepszego, wolnego od przemocy i strachu życia decydują się opuścić swój kraj. Wyruszają w daleką, w sensie dosłownym i metafizycznym, podróż, by zacząć wszystko od początku. Nowa ojczyzna bywa nieprzyjazna, adaptacja w nowych realiach jest trudna, a emigrantom towarzyszy lęk, tęsknota, samotność i wyobcowanie. A jednak spektakl daje nadzieję na dobre zakończenie historii tytułowego Przybysza i pokazuje, że nie warto rezygnować z marzeń. To zasługa twórców przedstawienia i fantastycznych młodych aktorów: żywiołowość, przygotowanie wokalne, choreografia, gra rekwizytem, spójność fabuły, muzyki i obrazu tworzą spektakl, który na długo pozostaje w pamięci.

Za reżyserię „Przybysza” Wojciech Kościelniak został nominowany przez miesięcznik Teatr do Nagrody im. Konrada Swinarskiego za sezon 2019/2020. Natalia Kujawa, Małgorzata Majerska i Patrycja Grzywińska otrzymały indywidualne wyróżnienia aktorskie na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W spektaklu występują także: Dominik Bobryk, Filip Karaś, Michał Juraszek i Jakub Szyperski.

Reżyseria: Wojciech Kościelniak

Choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk

Premiera: 2021

Czas: 70 min

Wideo