serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki „Mustanga” – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film...

WIĘCEJ
Film w reżyserii Alice Winocour, scenarzystki „Mustanga” – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Główną rolę zagrała Eva Green („Dom grozy””, „Marzyciele”, „Casino Royal”). Na festiwalu w San Sebastian film dostał nagrodę specjalną jury.
Sara jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia pod kontrolą maszyn i specjalistów, poddana ekstremalnym warunkom, jakie panują na statku kosmicznym, ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.
Kiedy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, by spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jako mama boi się rozłąki z córką. Każda decyzja jest dobra i zła jednocześnie. Wyprawa w kosmos czasami okazuje się mniejszym wyzwaniem niż zwykłe życie na Ziemi.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Francja, Niemcy, 2019

Reżyseria: Alice Winocour

Czas trwania: 107 minut

Obsada:
Eva Green – Sarah
Zélie Boulant-Lemesle – Stella
Matt Dillon – Mike
Lars Eidinger – Thomas

Tytuł oryginalny: Proxima

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy