filmy fabularne/dramaty

„Proxima” (2019)

Film w reżyserii Alice Winocour opowiadający historię Sary, która jest astronautką i jako jedyna...

WIĘCEJ
„Proxima” (2019)

Film w reżyserii Alice Winocour opowiadający historię Sary, która jest astronautką i jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym przygotowaniach Europejskiej Agencji Kosmicznej do międzynarodowej misji „Proxima”.

Opis filmu:
Sara Loreau (Eva Green) jest astronautką, która już od wczesnego dzieciństwa marzyła o podróży w kosmos i całe swoje późniejsze życie poświęciła, aby osiągnąć swój cel. Poprzez ciężką pracę i upór została jedyną kobietą, która bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Każdego dnia poddawana jest ekstremalnym warunkom jakie panują w promie kosmicznym i pod kontrolą specjalistów ćwiczy wytrzymałość swojego organizmu. Niestety w pracy jej chlebem powszednim nie są jednak wyłącznie wymagające treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że bez względu na płeć zasługuje na miejsce w zespole.

Po powrocie do domu Sarah zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli (Zélie Boulant-Lemesle). Gdy zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima", jej dotychczasowe życie zaczyna się znacząco komplikować. Uczucie szczęścia, jakie niesie ze sobą myśl o nadchodzącym locie, miesza się bólem tęsknoty, jaki czeka ją i jej córkę. Negatywne myśli nieustannie przenikają umysł Sary, powodując rozdarcie między jej macierzyńskim obowiązkiem a wypełnianiem rozkazów przełożonych…

Obsada filmu:

W rolach głównych występują:
Eva Green („Dom grozy”, „Marzyciele”, „Casino Royal”) jako Sarah
Matt Dillon („Miasto gniewu”, „Sposób na blondynkę”, „Narkotykowy kowboj”) jako Mike

Kto jeszcze zagrał w filmie „Proxima”?
Zélie Boulant-Lemesle – Stella
Lars Eidinger – Thomas
Sandra Hüller – Wendy
Aleksey Fateev – Anton

Scenariusz i reżyseria:
Reżyserem i autorką scenariusza filmu „Proxima” jest Alice Winocour, która ma w swoim dorobku takie produkcje jak „Mustang” i „Augustine”. Winocour jest laureatką nagrody Cezar.

Data premiery, kraj produkcji:
Francusko-niemiecki film „Proxima” miał swoją premierę 7 września 2019 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto.

Zdjęcia:
Twórcą zdjęć do filmu „Proxima” jest Georges Lechaptois.

Czas trwania filmu:
Film „Proxima” trwa 107minut.

Nagrody i nominacje:
Film otrzymał nagrodę specjalną jury na Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

Gdzie obejrzeć film „Proxima”?
Cały film „Proxima” online oglądaj na vod.tvp.pl

Wideo