filmy fabularne/dramaty

„Powrót Bena” (2018)

Julia Roberts („Pretty Woman”, „Erin Brockovich”, „Jedz, módl się i kochaj”)...

WIĘCEJ
„Powrót Bena” (2018)

Julia Roberts („Pretty Woman”, „Erin Brockovich”, „Jedz, módl się i kochaj”) i Lucas Hedges („Manchester by the Sea”) w poruszającym dramacie. Holly wraca do domu ze świątecznych zakupów i zastaje na schodach nieoczekiwanego gościa – swojego syna Bena, który powinien być w ośrodku odwykowym. Kochająca matka, mimo obaw, przyjmuje go z otwartymi ramionami. Ma nadzieję, że Ben nie jest już uzależniony i będzie mogła cieszyć się Bożym Narodzeniem z nim i resztą rodziny. Okazuje się jednak, że wizyta Bena może sprowadzić poważne kłopoty. Podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, Holly zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko.

Opis filmu

Tytułowy Ben (Lucas Hedges) to młody chłopak, który pojawia się w domu rodzinnym tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Matka (Julia Roberts) jest bardzo szczęśliwa i w końcu może powiedzieć, że jej marzenie właśnie się spełniło. Jednak pierwszą rzeczą, którą robi na widok syna, jest schowanie biżuterii i leków. Ben jest bowiem narkomanem. Kobieta jest pełna nadziei, ale nieufność i lęk pozostają. Ben stara się pokazać jako osoba otwarta, nastawiona pozytywnie na przyszłość. Jednak rzeczywistość okazuje się być pełna pokus i przypomina mu o tragicznych wydarzeniach z przeszłości.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Julia Roberts („Erin Brockovich”, „Pretty Woman”, „Notting Hill”) jako Holly Burns

Lucas Hedges („Manchester by the Sea”, „Lady Bird”, „Wymazać siebie”) jako Ben Burns

Kathryn Newton („Wielkie kłamstewka”, „Piękna i rzeźnik”, „Lady Bird”) jako Ivy Burns

Kto jeszcze zagrał w filmie „Powrót Bena”?

Courtney B. Vance – Neal Beeby
Rachel Bay Jones – Beth Conyers
David Zaldivar – Spencer "Spider" Webbs
Alexandra Park – Cara K
Michael Esper – Clayton
Tim Guinee – Phil

Reżyseria

Reżyserem filmu „Powrót Bena” jest Peter Hedges, amerykański scenarzysta, znany z „Był sobie chłopiec”, „Wizyta u April”. W 2003 roku jego film „ Był sobie chłopiec” otrzymał nominację do Oscara.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Powrót Bena” zpstał wyprodukowany w USA w 2018 roku. Film miał premierę w 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w Kanadzie

Zdjęcia

Zdjęcia do filmu „Powrót Bena” stworzył Stuart Dryburgh, brytyjski operator, znany z „Fortepian”, „Sekretne życie Waltera Mitty”, „Zakazane imperium”. Jest także laureatem nagrody Złota Żaba.

Tytuł angielski

„Ben is Back”

Czas trwania filmu

Film „Powrót Bena” trwa 103 minuty.

Nagrody i nominacje

Film otrzymał nominacje podczas Festiwalu w Toronto w 2018 roku oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie w Konkursie „Alice nella Città'”.

Gdzie obejrzeć film „Powrót Bena”?

Cały film „Powrót Bena” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl

Wideo