serwisy tvp

Filmy dokumentalne/polityka

Film dokumentalny opowiadający o kulisach chińskich obozów internowania i reedukacji muzułmanów. Muzułmanie z chińskiego regionu...

WIĘCEJ
Film dokumentalny opowiadający o kulisach chińskich obozów internowania i reedukacji muzułmanów. Muzułmanie z chińskiego regionu Xinjiang stali się celem projektu homogenizacji kulturowej Xi Jinpinga. Dzieci są oddzielane od rodziców, aby zostać wysłanym do szkół z internatem reedukacyjnym, a dorośli są internowani w więzieniach rozproszonych po całym kraju. Bezprecedensowy poziom inwigilacji oznacza, że nikt nigdzie nie ukryje się przed wścibskimi oczami Komunistycznej Partii Chin, która dąży do wymazania starożytnego dziedzictwa kulturowego.

Co 200 metrów są punkty kontrolne. Sprawdzają identyfikatory i smartfony. Ludzie zaczęli dosłownie znikać. Mocno uzbrojona policja sił specjalnych napada na domy i zabiera ludzi. Oto jak są naruszane prawa człowieka, do jakich doszło w wyniku chińskiej polityki masowego przetrzymywania. Pokażemy dziś, jak masowe aresztowania muzułmańskiej ludności w Chinach rozbijają australijskie rodziny. Prześwietlimy prowadzoną przez partię komunistyczną kampanię eksterminacji kulturowej i wyjaśnimy, dlaczego Australia nie może pozostać obojętna. Pekin wypowiedział ostateczną wojnę religii i kulturze tych tureckich mniejszości w Sinciangu i nie spocznie, dopóki nie zostaną one zmienione na zawsze.


Kraj pochodzenia, rok produkcji: Australia, 2019

Czas trwania: 45 minut

Reżyseria: Sophie McNeill

Tytuł oryginalny: Tell the World

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy