serwisy tvp

filmy fabularne/za darmo

Włodek, zmęczony ciasnotą mieszkania dzielonego z teściami, narzekaniem żony Hanki i krzykami syna, wychodzi wieczorem...

WIĘCEJ
Włodek, zmęczony ciasnotą mieszkania dzielonego z teściami, narzekaniem żony Hanki i krzykami syna, wychodzi wieczorem na spacer. Jego życie nie wygląda tak, jak sobie to niegdyś wyobrażał. Nie zdobył dyplomu uniwersyteckiego, skreślono go z listy studentów rusycystyki po pięciu semestrach nauki, nie ma własnego mieszkania, jest jednym z wielu anonimowych pracowników dużej księgarni. Podczas wieczornego spaceru Włodek trafia do klubu Dziekanka. Poznaje tam studentkę polonistyki Irenę. Dziewczyna nie widzi w nim przegranego trzydziestolatka, a zdolnego młodzieńca, który przy odrobinie zaangażowania może zostać wybitnym tłumaczem i znanym pisarzem. Włodek zakochuje się w Irenie. Ta angażuje się w wypromowanie obiecującego literata na warszawskich salonach, stara się stworzyć mu odpowiednie miejsce do pracy.
Satyryczna wizja świata, w którym życiem mężczyzn kierują silne kobiety. W epizodycznej roli playboya pojawia się Marek Grechuta.

Wideo