serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Przejmująca adaptacja pełnej namiętności XIX-wiecznej powieści Elizabeth Gaskell o tym samym tytule, wskazującym na główny...

WIĘCEJ
Przejmująca adaptacja pełnej namiętności XIX-wiecznej powieści Elizabeth Gaskell o tym samym tytule, wskazującym na główny temat historii – kontrast między życiem w północnej, przemysłowej Anglii, a zamożnym południem. Cywilizacyjne dysproporcje są ukazane na tle pełnego temperamentu romansu pochodzącej z południa Margaret Hale i właściciela fabryki z północy Richarda Armitage'a.

Seria przeniesiona na ekran za sprawą scenariusza Sandy Welch (autorki scenariuszy do „Jane Eyrie” i „Emmy”) oraz reżyserii Briana Percivala (późniejszego laureata nagrody Emmy za serial „Downton Abbey”) szybko okazała się jednym z największych sukcesów BBC, od czasów „Dumy i uprzedzenia”, zaskakując tym samą stację. W dużej mierze produkcja zawdzięcza swój sukces znakomicie przyjętej, pełnej pasji, roli Richarda Armitage’a, jak również drobiazgowemu oddaniu realiów epoki i znakomitym dialogom.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Wielka Brytania, 2004

Reżyseria: Brian Percival

Obsada:
Daniela Denby-Ashe – Margaret Hale
Richard Armitage – John Thornton
Tim Pigott-Smith – Richard Hale
Sinéad Cusack – Hannah Thornton
John Light – Henry Lennox
Jo Joyner – Fanny Thornton
William Houston – John Boucher

Tytuł oryginalny: North & South

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy