serwisy tvp

filmy fabularne/komedie

Pełnometrażowy debiut twórców „Ciała”, „Testosteronu” i „Lejdis”, czyli reżysera Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Komediowy,...

WIĘCEJ
Pełnometrażowy debiut twórców „Ciała”, „Testosteronu” i „Lejdis”, czyli reżysera Tomasza Koneckiego i Andrzeja Saramonowicza. Komediowy, nowelowy film zrealizowano na podstawie nagrań, które powstawały na potrzeby telewizyjnego programu „Pół serio”. Film zdobył uznanie publiczności i został obsypany narodami. Dostał m.in. pięć nagród na FPFF w Gdyni w 2000 r. – Nagrodę Specjalną Jury, za montaż, nagroda „Video Studio Gdańsk” dla najlepszej komedii oraz za role Edyty Olszówki i Rafała Królikowskiego.
Trzech młodych filmowców – reżyser Marek (Jacek Rozenek), scenarzysta Mateusz (Robert Więckiewicz) i operator Łukasz (Przemysław Kaczyński) – szuka funduszy na zrobienie debiutanckiego filmu. Idą więc do doświadczonego producenta Jana (Krzysztof Stelmaszczyk), ale kolejne scenariusze nie wzbudzają jego aprobaty. Mają kilka propozycji, m.in. współczesną wersję „Romea i Julii”, bergmanowską w stylu opowieść „Potęga myśli” i „Podwójne życie Fryderyka”, czyli alternatywna wersję życia Chopina. Jan ma uwagi do każdego z ich projektów i proponuje daleko idące przeróbki.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2000

Reżyseria: Tomasz Konecki

Czas trwania: 85 min.

Obsada:
Rafał Królikowski – siedem ról: „Angel” w „noweli z ostrym seksem”; pastor Lovborg w „Potędze myśli”; Skywalker w „Ósmej pieczęci”; Fryderyk Chopin w „Podwójnym życiu Fryderyka”; generał SB w „Bułgarskim łączniku”; Józef K. w „Procesie”; Romeo w kolejnych wersjach „Romea i Julii”
Edyta Olszówka – cztery role: Iza, studentka medycyny w „noweli z ostrym seksem”; Netta Harlund w „Potędze myśli”; Franciszka w „Podwójnym życiu Fryderyka”; Julia w kolejnych wersjach „Romea i Julii”
Maria Seweryn – trzy role: Aga, studentka medycyny w „noweli z ostrym seksem”; Lea, siostra Skywalkera w „Ósmej pieczęci”; Leni, gosposia mecenasa w „Procesie”; Robert Więckiewicz – scenarzysta Mateusz
Krzysztof Stelmaszyk – producent Jan

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy