Filmy dokumentalne/ludzie

Pokój mój wam daję (2019)

Dokument „Pokój mój wam daję” przedstawia historię misjonarza Mateusza Dziedzica, który...

WIĘCEJ
Pokój mój wam daję (2019)

Dokument „Pokój mój wam daję” przedstawia historię misjonarza Mateusza Dziedzica, który został porwany i był przetrzymywany w dżungli przez 44 dni, w Republice Środkowoafrykańskiej.

Opis filmu:
Ksiądz Mateusz Dziedzic przeżył niezwykły dramat. Został uwięziony i zniewolony. Dramat przeżyli również jego afrykańscy parafianie, których sptkał w buszu - również uwięzionych przez rebeliantów domagających się uwolnienia ich przywódcy generała Miskina. 44 dni w afrykańskiej dżungli ks. Mateusz przeżywa dzięki modlitwie i eucharystii. W warunkach w jakich się znalazł przeżywa załamanie nerwowe ale również na nowo odkrywa wiarę i sens swojego kapłaństwa.

Wszystko to dzieje się w kraju rozerwanym na strzępy przez nawzajem zwalczające się ugrupowania terrorystyczne muzułmańskie, chrześcijańskie i inne. Ks. Mateusz walczy o wolność swoją oraz o wolność swoich parafian o wolność współwięźniów. Mimo porwania ks. Mateusz po dwóch latach przerwy wraca na misje w to samo miejsce gdzie został uprowadzony.

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Pokój mój wam daję” jest ks. Roman Sikoń SDB, autor takich dokumentów, jak „Dzieci Andersa. Powrót do Afryki” i „Akita 101 Łez”

Rok i kraj produkcji:
2019, Polska

Gdzie obejrzeć film „Pokój mój wam daję”?
Film „Pokój mój wam daję” można obejrzeć na platformie TVP VOD!

Wideo