programy/podróże

Telewizyjny przewodnik po najciekawszych zakątkach świata. Każdy odcinek dotyczy jednego miejsca, jednego wybranego geograficznie obszaru,...

WIĘCEJ
Telewizyjny przewodnik po najciekawszych zakątkach świata. Każdy odcinek dotyczy jednego miejsca, jednego wybranego geograficznie obszaru, kraju, wyspy, regionu albo miasta.
Poszczególne odcinki mają charakter reportaży z podróży, przedstawiają lokalną kulturę i obyczaje, ale także praktyczne informacje o charakterze turystycznym.


„Podróżnik” nie jest przewodnikiem po drogich hotelach, modnych kurortach i „autentycznych wioskach tubylców”. To propozycja dla osób chcących poznawać z bliska codzienność ludzi z innych regionów i kultur, ich zwyczaje, kuchnię i styl życia. To sprawia, że otrzymujemy nie tylko informacje niezbędne dla podróżujących, ale reportaże przybliżające nam egzotyczne rejony. Opowieści z regionów na pozór dobrze znanych i często odwiedzanych przez turystów oraz najdalszych, najbardziej egzotycznych zakątków świata. Zawsze jednak autorzy programu znajdują jakąś zagadkę, tajemnicę, obyczaj, czy miejsce, niezwykłe, nieopisane w przewodnikach. Spotykają fascynujących ludzi, radzą jak poznawać świat i odkrywać go dla siebie – na nowo. Podają najróżniejsze przepisy na podróżowanie – od turystyki po przygodę, a nawet wyczyn!


Gośćmi programu bywają artyści, muzycy, aktorzy światowej sławy, zawsze związani z konkretnym miejscem. Smaki, zapachy, legendy, historia, sztuka i fascynujące krajobrazy tworzą swoistą mapę „Podróżnika”. To program dla tych, których interesują podróże, odkrywanie świata, poznawanie natury, tradycji, ale też tych, którzy sami podróżują, chcą to robić w niekonwencjonalny sposób, a wśród utartych dróg szukają własnych ścieżek....