serwisy tvp

filmy fabularne/biograficzne

Był przystojny i uroczy, a okazał się jednym z najbardziej okrutnych, pozbawionych skrupułów seryjnych morderców...

WIĘCEJ
Był przystojny i uroczy, a okazał się jednym z najbardziej okrutnych, pozbawionych skrupułów seryjnych morderców w historii USA. Udowodniono mu zabójstwo 21 kobiet, a on przyznał się do 30 zbrodni. Proces Teda Bundy'ego śledzi cała Ameryka – była to pierwsza sprawa sądowa transmitowana przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają, by uczestniczyć w procesie. Bundy zyskał medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek.
W filmie historia Bundy’ego przedstawiona została z perspektywy jego długoletniej dziewczyny Liz Kendall. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni.
Główną rolę zagrał Zac Efron, aktor, który zdobył sławę dzięki serii filmów z serii „High School Musical”. Partnerują mu m.in. Lilly Collins („Królewna Śnieżka”, „Zasady nie obowiązują”) i John Malkovich („Niebezpieczne związki”, „Jądro ciemności”, „Na linii ognia”).

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, 2018

Reżyseria: Joe Berlinger

Czas trwania: 108 min.

Obsada:
Zac Efron − Ted Bundy
Lily Collins − Liz
Angela Sayafran − Joanna
Jim Parsons − prokurator Larry Simpson
John Malkovich − sędzia Edward D. Cowart

Tytuł oryginalny: Extremely Wicked, Shockingly Evil And Vile

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy