serwisy tvp

Oglądaj do 02.08.2021 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„Pod opieką wiecznego słońca” (2015)

Ceniony rosyjski reżyser Witalij Manski spędził rok w...

WIĘCEJ
„Pod opieką wiecznego słońca” (2015)

Ceniony rosyjski reżyser Witalij Manski spędził rok w Korei Północnej, dokumentując życie przeciętnej rodziny i tym samym mechanizm funkcjonowania tamtejszej indoktrynacji. W dniu urodzin Kim Ir-Sena ośmioletnia Zin-mi, podobnie jak setki innych dzieci, dołączyła do Koreańskiej Unii Dzieci, stanowiącej ekwiwalent młodzieżówek komunistycznych. Zin-mi uczęszcza do najlepszej szkoły w Pjongjang. Jej ojciec jest inżynierem i pracuje w zakładzie produkującym ubrania. Matka zarabia na życie w fabryce mleka.

Opis filmu
To film o idealnym życiu w idealnym kraju. O tym, jak do tego idealnego świata dołączają nowi idealni ludzie. Widzimy, ile wysiłku muszą włożyć mieszkańcy Korei Północnej, aby ten idealny świat działał. Każdy Koreańczyk z Północy jest gotów oddać życie za ten świat. Oglądamy proces powstawania tych ideałów, widzimy dziewczynę w idealnej szkole, córkę idealnych rodziców, pracującą w idealnych fabrykach, mieszkającą w idealnym mieszkaniu w centrum stolicy Korei Północnej. Dziewczyna ma być przygotowana do wstąpienia do związku dzieci, aby być częścią idealnego społeczeństwa, żyjącego w wiecznych promieniach słońca, symbolu wielkiego przywódcy ludu, Kim Dzong Una.

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Pod opieką wiecznego słońca” jest uznany rosyjski dokumentalista, Witalij Manski.

Data premiery i kraj produkcji:
Film jest koprodukcją czesko-niemiecko-rosyjsko-łotewską-koreańską. Premiera filmu „Pod opieką wiecznego słońca” miała miejsce w 2015 roku.

Czas trwania filmu:
Film „Pod opieką wiecznego słońca” trwa 106 minut.

Tytuł oryginalny:
„Under the sun” / „V paprscich slunce”

Gdzie obejrzeć film „Pod opieką wiecznego słońca”?
Cały film „Pod opieką wiecznego słońca” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy