serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Jerzy jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać...

WIĘCEJ
Jerzy jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić...

Film w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego na podstawie powieści Jerzego Pilcha jest wstrząsającym studium choroby alkoholowej. Pod Mocnym Aniołem to opowieść o powolnym upadku człowieka spętanego nałogiem, niełatwej, momentami tragicznej walce o przetrwanie, zwątpieniu, nadziei, kolejnym upadku, wielkiej determinacji, aż po światełko w tunelu w postaci odwzajemnionej miłości do kobiety, która jest ostatnią szansą na powrót do normalności i wyzwolenie się z potwornej choroby.

Film otrzymał nagrody: za najlepszą role męską dla Roberta Więckiewicza (Jancio Wodnik 2013), za najlepszą rolę drugoplanową dla Kingi Preis (Orzeł 2015), za najlepszą muzykę dla Mikołaja Trzaski (Złote Lwy 2014) i za najlepszy montaż dla Pawła Laskowskiego (Złote Lwy 2014).


Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2014

Czas trwania: 109 minut

Reżyseria: Wojciech Smarzowski

Obsada:
Robert Więckiewicz – Jerzy
Julia Kijowska – Ona
Jacek Braciak – Kolumb
Andrzej Grabowski – Doktor Granada
Kinga Preis – Mania
Marcin Dorociński – Borys
Izabela Kuna – Katarzyna
Arkadiusz Jakubik – Terrorysta

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy