serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

Francusko-niemiecko-czeski melodramat muzyczny w reżyserii i według scenariusza Christophe’a Barratiera (nominowanego m.in. do nagrody BAFTA,...

WIĘCEJ
Francusko-niemiecko-czeski melodramat muzyczny w reżyserii i według scenariusza Christophe’a Barratiera (nominowanego m.in. do nagrody BAFTA, Goyi, Cezara za film „Pan od muzyki”). Światowa premiera filmu nastąpiła podczas 33. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto. Film zdobył nominację do Oscara za najlepszą piosenkę filmową. „Loin de Paname", w wykonaniu Nory Arnezeder oraz 5 nominacji do Nagród Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej Cezary.

Wiosną 1936 roku, Paryż znajduje się w stanie niepewności w obliczu coraz większego wzrostu Trzeciej Rzeszy. Mimo, że do tej pory takie sprawy nie interesowały Germain'a, który prowadzi dom muzyczny, chaos, jaki dostrzegalny jest w mieście zdaje się mieć wpływ także na jego osobiste życie. Wszystko zaczęło się sypać. Żona odchodzi od mężczyzny i ucieka ze swoim kochankiem, a lokalny przedsiębiorca Galapiat, ogłasza, że pozbędzie się teatru Germain'a z rynku. Jednak z pomocą bezrobotnych aktorów, mężczyzna podpisuje umowę z Galapiat'em, chcąc wystawić niezapomnianą sztukę.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Francja, Niemcy, Czechy, 2008

Reżyseria: Christophe Barratier

Czas trwania: 120 minut

Obsada:
Gérard Jugnot – Pigoil
Clovis Cornillac – Milou
Kad Merad – Jacky
Maxence Perrin – Jojo
Nora Arnezeder – Douce

tytuł oryginalny: Faubourg 36

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy