Filmy dokumentalne/historia

Pałac (2012)

Film dokumentalny opowiadający o codzienności funkcjonowania Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie,...

WIĘCEJ
Pałac (2012)

Film dokumentalny opowiadający o codzienności funkcjonowania Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, symbolu komunizmu, który dziś działa według zasad rynku kapitalistycznego. Film przede wszystkim przedstawia historię ludzi pracujących w Pałacu, widzianą przez pryzmat pracowników ochrony, którzy na 37 monitorach kontrolują, co dzieje się w PKiN-ie.

Opis filmu:

Film jest ciepłą oraz jednocześnie ironiczną metaforą współczesnej historii Polski. Opowieścią o miejscu, gdzie przeszłość tak bardzo bliska jest współczesności. Dzięki pracownikom Pałacu Kultury i Nauki docieramy m.in. do niezwykłego trenera na basenie w Pałacu Młodzieży, do pana Andrzeja, który zarządza pionem technicznym, a jego praca to codzienny spacer przez ogromne przestrzenie Pałacu i ciągłe rozmowy przez telefon. Docieramy również do mieszkańców, którzy regularnie przychodzą na sesje Rady Miasta, a także do urzędniczki dokarmiającej piwniczne koty oraz do bezdomnych, śpiących w krzakach przed Kinoteką.

Reżyseria:
Reżyserem filmu jest Tomasz Wolski.

Scenariusz:
Scenariusz do filmu „Pałac” stworzył reżyser Tomasz Wolski.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Pałac” miał swoją premierę w 2012 roku w Polsce.

Czas trwania filmu:
Film „Pałac” trwa 57 minut.

Nagrody i nominacje:
W 2012 roku reżyser Tomasz Wolski za film „Pałac” otrzymał Nagrodę Canon Cinematography Award dla najlepszego twórcy obrazu na Docs Against Gravity Film Festival.

Gdzie obejrzeć film „Pałac”?
Cały film online „Pałac” oglądaj w vod.tvp.pl

Wideo