Filmy dokumentalne/ludzie

Ostatnie tango (2015)

To film wyprodukowany przez legendarnego niemieckiego twórcę Wima Wendersa, reżysera między innymi „Buena...

WIĘCEJ
Ostatnie tango (2015)

To film wyprodukowany przez legendarnego niemieckiego twórcę Wima Wendersa, reżysera między innymi „Buena Vista Social Club” czy „Lisbon story”. W 1984 Wenders zdobył Złotą Palmę w Cannes za obraz „Paryż. Teksas”. Dokument opowiada o miłości najsłynniejszej w Argentynie pary wykonującej tango. María Nieves Rego i Juan Carlos Copes poznali się jako nastolatkowie. Przez kolejne 50 lat wspólnie tańczyli.

Opis filmu

„Ostatnie tango” to niesamowita, pełna nostalgii opowieść o miłości i nienawiści najsłynniejszej pary w historii tanga argentyńskiego. Połączył ich taniec, natomiast rozdzieliło życie. Bohaterami tego dokumentu muzycznego są Maria Nieves Rego i Juan Carlos Copes. Wielkie argentyńskie gwiazdy parkietu, a jednocześnie para, która tańczyła wspólnie tango przez niemal pięćdziesiąt lat, wpływając na historię i ewolucję tego tańca. Połączyła ich wielka pasja i miłość, niestety rozdzieliła proza życia. W końcu on odszedł do 20 lat młodszej partnerki, z którą ma dwoje dzieci. Teraz oboje opowiadają o miłości, nienawiści i wspólnej pasji. „Ostatnie tango” to ich historia zilustrowana przez tancerzy i choreografów z Buenos Aires, którzy odtwarzają najważniejsze momenty ich związku przy pomocy niezwykłych układów scenicznych.

Obsada filmu

María Nieves Rego – ona sama
Juan Carlos Copes – on sam
Pablo Verón – dorosły Juan („Odwróceni zakochani”, „Człowiek, który płakał”)
Alejandra Gutty – dorosła Maria
Ayelén Álvarez Miño – młoda Maria
Juan Malizia – młody Juan
Maríi: Pancho Martínez Pey – Turco Jose i partner
Myriam Copes – żona Juana
Johana Copes – córka Juana

Reżyseria

German Karl – to jego drugi film poświęcony tangu. Przy jego realizacji ponownie na swej drodze zawodowej zetknął się z Wimem Wendersem, który jest współproducentem filmu, co zarazem stanowi rekomendację dla tego wspaniałego obrazu.

Czas trwania filmu

85 minut

Data premiery i kraj produkcji

Film „ Ostatnie tango” miał swoją premierę w 2015 roku. Został wyprodukowany w Niemczech i Argentynie.

Tytuł oryginalny/ tytuł angielski

„Un tango mas”

Nagrody i nominacje

Film otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny w 2015 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sztokholmie. Natomiast w tym samym roku otrzymał nominację w kategorii Najlepszy Film Argentyński podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Mar del Plata. W 2016 roku podczas Festiwalu Filmowego Bolzano we Włoszech otrzymał Nagrodę Publiczności. W tym samym roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Waszyngtonie także otrzymał Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego.

Gdzie obejrzeć film „Ostatnie tango”?

Cały film „Ostatnie tango” OGLĄDAJ za darmo online w vod.tvp.pl

Wideo