serwisy tvp

Oglądaj do 25.06.2021 r.

filmy fabularne/biograficzne

Obsypany nagrodami film opowiadający o fińskim mistrzu bokserskim. Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Mieszaj...

WIĘCEJ
Obsypany nagrodami film opowiadający o fińskim mistrzu bokserskim. Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Mieszaj się tu nostalgia, humor i melancholia. Ten filmowy, fabularny portret uhonorowano m.in. główną nagroda sekcji Un Certain Regard podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes i Europejską Nagrodą Filmową dla odkrycia roku.
Lata sześćdziesiąte XX wieku. Olli, główny bohater filmu, przyciąga uwagę mediów, które śledzą każdy jego krok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować?

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Niemcy, Szwecja, Finlandia 2016

Reżyseraia: Juho Kuosmanen

Czas trwania: 89 min.

Obsada:
Jarkko Lahti – Olli Mäki
Oona Airola – Raija Jänkä
Eero Milonoff – Elis Ask
Joanna Haartti – Laila Ask
Esko Barquero – Snadi
John Bosco Jr. – Davey Moore

Tytuł oryginalny: The Happiest Day in the Life of Olli Mäki / Hymyilevä mies

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy