serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Chwytająca za serce adaptacja, autorstwa czołowych twórców brytyjskiej telewizji, tchnęła nowe życie w popularną powieść...

WIĘCEJ
Chwytająca za serce adaptacja, autorstwa czołowych twórców brytyjskiej telewizji, tchnęła nowe życie w popularną powieść Dickensa. W głównej roli zobaczymy znakomitego Williama Millera, obok uznanych gwiazd, takich jak Tom Hardy i Timothy Spall. Serial został doceniony przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

Podczas ciemnej, burzliwej, zimowej nocy w lichym pokoiku przychodzi na świat Oliver, rozpoczynając życie naznaczone biedą i niepowodzeniami. Kiedy bohater dorasta w przytułku, gdzie obserwuje okrucieństwo z jakim chłopcy traktowani są przez swoich opiekunów, postanawia odmienić swój los i wyrusza do Londynu. Tam natrafia na Cwaniaka, Nancy, Fagina i chłopaków. Po raz pierwszy w życiu spotyka się z życzliwością. Nie ma jednak świadomości, że przychylność, jakiej zaznał, ma swoją cenę. Naiwność chłopaka zamierza wykorzystać niegodziwy Bill Sykes.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Wielka Brytania, 2007

Reżyseria: Coky Giedroyc

Obsada:
William Miller – Oliver Twist
Timothy Spall – Fagin
Tom Hardy – Bill Sikes
Sophie Okonedo – Nancy
Edward Fox – Pan Brownlow
Morven Christie – Rose

Tytuł oryginalny: Oliver Twist

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy