serwisy tvp

Filmy dokumentalne/natura i podróże

Sir David Attenborough opowiada o pierwszym na świecie naukowym nurkowaniu w lodowatych, polarnych wodach Antarktydy,...

WIĘCEJ
Sir David Attenborough opowiada o pierwszym na świecie naukowym nurkowaniu w lodowatych, polarnych wodach Antarktydy, która jest kontynentem położonym najdalej na południe Ziemi, znajduje się na nim geograficzny biegun południowy. Kolejna wyprawa zamierza zbadać ten mało znany akwen Ocean Południowy. Pierwszy raz naukowcy użyją do tego głębinowych pojazdów badawczych. Podczas każdego zanurzenia badacze widzą niezwykłe i przedziwne zwierzęta, często nieznane nauce. Niektóre mają zdumiewające rozmiary. To zaskakujące bogactwo podwodnej fauny pod względem kolorów i mnogości okazów może rywalizować z rafą koralową. Ocean Południowy to naprawdę zaczarowany świat.

Dzięki działaniom morskich biologów, którzy zapuszczają się w głębiny Morza Antarktycznego NHK pokazuje pierwszy na świecie film przedstawiający z bliska kałamarnicę olbrzymią w jej naturalnym środowisku. Wyposażeni w niestandardowe kamery 4K UHD prowadzą pierwsze na świecie badania naukowe w tym ekstremalnym miejscu. Nurkowie pokażą zaskakujący świat życia morskiego, w którym wiele stworzeń to gigantyczne formy pochodzące od ich krewnych zamieszkujących płytkie wody. Tylko organizmy przystosowane do zimna są w stanie przetrwać na Antarktydzie. Wrogi, nie osiągalny świat zamknięty w głębi i chłodzie, pełen sekretów. Oto podróż w lodowe głębiny i świat olbrzymów. Ten lodowaty świat nadal nas fascynuje i wciąż pozostaje trochę poza naszym zasięgiem.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Japonia, 2017

Czas trwania: 52 minuty

Reżyseria: Masazumi Komoda, Masumi Mizunuma

Tytuł oryginalny: Deep Ocean: Giants of the Antarctic Deep

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy