serwisy tvp

seriale/kostiumowe

Prawdziwa polska superprodukcja - największa i najkosztowniejsza w swoim czasie realizacja filmowa w polskiej kinematografii....

WIĘCEJ
Prawdziwa polska superprodukcja - największa i najkosztowniejsza w swoim czasie realizacja filmowa w polskiej kinematografii. Do dzisiaj jest najpopularniejszym rodzimym filmem po 1989 roku – obejrzało go w kinach ponad 7 mln widzów, więcej niż jakikolwiek inny współczesny film. Walka o możliwość realizacji filmu trwała przez wiele lat, napotykając ideologiczne i finansowe przeszkody zarówno w czasach PRL-u, jak i III RP.

Epicka opowieść osnuta na pierwszej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Hoffman po raz trzeci dowodzi, że potrafi mistrzowsko łączyć wątki romansowe z batalistyką i ukazywać losy stworzonych przez Sienkiewicza barwnych postaci na bogatym tle splątanej XVII-wiecznej historii I Rzeczypospolitej.

W „Ogniem i mieczem” wystąpiła plejada aktorskich znakomitości. W głównych rolach zobaczymy: Michała Żebrowskiego, Izabellę Scorupco i Aleksandra Domogarowa. Film zdobył najważniejsze polskie wyróżnienia, takie jak: Złote Lwy, Orły i Złote Kaczki.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 1999

Reżyseria: Jerzy Hoffman

Obsada:
Izabella Scorupco – Helena Kurcewiczówna
Michał Żebrowski – Jan Skrzetuski
Aleksandr Domogarow – Jurko Bohun
Krzysztof Kowalewski – Jan Onufry Zagłoba
Andrzej Seweryn – Jeremi Michał Wiśniowecki
Zbigniew Zamachowski – Jerzy Michał Wołodyjowski
Wiktor Zborowski – Longinus Podbipięta
Wojciech Malajkat – Rzędzian
Marek Kondrat – Jan II Kazimierz
Bogdan Stupka – Bohdan Zenobi Chmielnicki

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy