serwisy tvp

seriale/sensacyjne

Męskie kino akcji z miłością w tle. Brawurowy, odległy od stereotypu cynicznego gliny bohater i...

WIĘCEJ
Męskie kino akcji z miłością w tle. Brawurowy, odległy od stereotypu cynicznego gliny bohater i świetnie wyszkoleni gangsterzy. Kruszon to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest przebiegły i inteligentny.

Akcja serialu toczy się w Warszawie, gdzie młodzi bandyci, m.in. Grand (Paweł Małaszyński), Juby (Eryk Lubos) i Zidane (Rafał Cieszyński) próbują przejąć władzę w „mieście” z rąk od lat rządzącego przestępczym światkiem Topora (Krzysztof Globisz). Wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej, są brutalni i bezwzględni.
Tytułowym bohaterem jest Tomasz Kruszyński „Kruszon” (Borys Szyc), młody oficer policji, który ze swym partnerem Rysiem (Andrzej Chyra) pracuje nad rozbiciem siatki przestępczych powiązań. Obok nich pojawia się Aldona (Magdalena Różczka), kobieta piękna i niezależna. Razem tworzą trójkąt pełen napięć i emocji.

Kruszon to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest inteligentnym i przebiegłym policjantem. Doskonale odnajduje się w środowisku przestępczym, co ułatwia mu wnikanie w mafijne struktury i rozpracowywanie ich od środka. Silny i nieugięty charakter oraz wierność ściśle wyznaczonym zasadom nie pozwalają mu się poddać nawet w trudnych sytuacjach.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: 2004-2005

Serial sensacyjny, 13 odc. Po ok. 55 minut każdy

Reżyseria: Maciej Dejczer

Obsada: Borys Szyc – podkomisarz Tomasz Kruszyński „Kruszon”
Magdalena Różczka – nadkomisarz Aldona Ginko, dowódca Specjalnej Grupy Pościgowej CBŚ
Paweł Małaszyński – Jacek Wielgosz „Grand”
Andrzej Chyra – nadkomisarz Krzysztof Ryś, członek Specjalnej Grupy Pościgowej CBŚ
Krzysztof Globisz – „Topór”

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy