filmy fabularne/komedie

„Och, Karol 2” (2011)

Remake wielkiego przeboju kinowego z połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Główną...

WIĘCEJ
„Och, Karol 2” (2011)

Remake wielkiego przeboju kinowego z połowy lat osiemdziesiątych XX wieku. Główną rolę w filmie Romana Załuskiego zagrał przed laty Jan Piechociński. W filmie Piotra Wereśniaka w rolę przystojnego podrywacza, któremu nie potrafi się oprzeć żadna kobieta wcielił się Piotr Adamczyk. Piechociński pojawił się za to w remake’u filmu w roli… księdza. Ilona Łepkowska, autorka scenariusza z 1985 r. napisała tę wersję razem z Piotrem Wereśniakiem.

Opis filmu

Karol wiedzie żywot dostatni i wygodny, to prawdziwy człowiek sukcesu. Mieszka w komfortowym domu i jeździ sportowym autem. Dobrze płatna praca w dużej firmie pozwala mu na brylowanie w towarzystwie i opływanie w luksusy. Mimo że Karol jest zaręczony i to w dodatku z bardzo atrakcyjną Marysią, nie stroni od innych kobiet, spragnionych, jak on, miłosnych igraszek. Dzieli swój wolny czas między narzeczoną i trzema stałymi kochankami, nigdy nie pogardzi też przelotnym flirtem. Dla każdej z kobiet jest równie czuły i hojny, każdą obsypuje komplementami i prezentami, spełnia marzenia, dogadza ich kosztownym zachciankom. Kiedy Marysia odkryje, co tak naprawdę robi jej narzeczony, poprzysięgnie mu zemstę.


Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Piotr Adamczyk („Karol. Człowiek, który został papieżem i Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. „Testosteron”, „Lejdis”) jako Karol, Małgorzata Socha („Jak poślubić milionera”, „Samotność w sieci”, „Wkręceni 2”) jako Maria, Małgorzata Foremniak („PitBull”, Miasto z morza”, „Quo vadis”) jako Wanda, Marta Żmuda Trzebiatowska („Nie kłam, kochanie”, „Teraz albo nigdy”) jako Paulina, Katarzyna Glinka („7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Wkręceni”) jako Adrianna, Anna Mucha („Pitbull. Nowe porządki”, „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”) jako Mira, Jan Frycz („Osiecka”, „Zenek”) jako psychoanalityk,

Kto jeszcze zagrał w filmie „Genialny wynalazek”?

Emilia Komarnicka jako Ania,
Grzegorz Małecki jako Roman,
Andrzej Zieliński jako szef Karola,
Ewa Kasprzyk jako mama Karola,
Marek Barbasiewicz jako tata Karola,
Marcin Rogacewicz jako przyjaciel Karola,

Reżyseria
Za reżyserię filmu „Och, Karol 2” odpowiada
Piotr Wereśniak.

Scenariusz
Scenariusz do filmu „Och, Karol 2” napisali
Ilona Łepkowska i Piotr Wereśniak.

Data premiery i kraj produkcji
Światowa premiera „Och, Karol 2” miała miejsce 21 stycznia 2011 roku. Film został wyprodukowany w Polsce.


Nagrody
Film „Och, Karol 2” zdobyła Bursztynowe Lwy na 36. FPFF w Gdyni! Film okazał się prawdziwym hitem - w sumie zobaczyło go aż 1,7 mln widzów. A jego twórcy otrzymali nagrodę Bursztynowych Lwów za największy sukces frekwencyjny w polskich kinach.

Czas trwania filmu
Film „Och, Karol 2” trwa 103 minuty.


Gdzie obejrzeć film „Och, Karol 2”?
Cały film „Och, Karol 2” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo