filmy fabularne/sensacyjne

Obraz pożądania (2019)

Sensacyjna intryga odbywająca się w zepsutym świecie sztuki i niebezpiecznych ambicji....

WIĘCEJ
Obraz pożądania (2019)

Sensacyjna intryga odbywająca się w zepsutym świecie sztuki i niebezpiecznych ambicji. Uznany krytyk chce zrobić wywiad z wybitnym, ale stroniącym od blichtru artystą, ale najpierw musi wejść z w niebezpieczny układ z bogatym marszandem. „Obraz pożądania” to thriller z Claesem Bangiem, Elizabeth Debicki, Donaldem Sutherlandem oraz z gościnnym udziałem Micka Jaggera.

opis filmu

Marszand i milioner Cassidy gości w swojej posiadłości krytyka sztuki Jamesa Figuerasa, który po pewnych zawodowych perturbacjach chce wrócić do pierwszej ligi w swoim fachu. Nad jezioro Como przyjeżdża z poznaną niedawno tajemniczą Berenice, z którą ma romans. Na terenie posiadłości mieszka od jakiegoś czasu legendarny artysta, Jerome Debney. Ambitny James bardzo chce z nim przeprowadzić wywiad, żeby zyskać utracony prestiż, ale Cassidy ma dla niego także inną propozycję.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Claes Bang („The Square”, „Dziewczyna w sieci pająka”, „Szklany pokój”) jako James Figueras
Elizabeth Debicki („Wielki Gatsby”, „Wdowy”, „Tenet”) jako Berenice Hollis
Mick Jagger (wokalista The Rolling Stones) jako Joseph Cassidy
Donald Sutherland („Parszywa dwunastka”, „MASH”, „Złoto dla zuchwałych”) jako Jerome Debney

Kto jeszcze zagrał w filmie „Obraz pożądania”?
Rosalind Halstead jako Evelina Macri
Alessandro Fabrizi jako Rodolfo

Reżyseria

Reżyserem thrillera „Obraz pożądania” jest Włoch Giuseppe Capotondi, znany z nagrodzonego na festiwalu Wenecji filmu „Podwójna godzina”, czy popularnego serialu „Suburra”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu „Obraz pożądania” napisał Scott B. Smith na podstawie powieści Charlesa Willeforda „Herezja oranżu palonego”. Scenarzysta był nominowany do Oscara za film „Prosty plan” Sama Raimiego.

Kraj produkcji

Film „Obraz pożądania” jest produkcją USA.

Data premiery

Film „Obraz pożądania” miał światową premierę 7 września 2019 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Do polskich kin trafił 30 października 2020 roku.

Adaptacje

Film „Obraz pożądania” jest adaptacją klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda „Herezja oranżu palonego”. Z powieści wybrano najważniejsze i najbardziej frapujące aspekty – tematy i dynamikę relacji między czworgiem głównych bohaterów.

Czas trwania filmu

Film „Obraz pożądania” trwa 98 minut.

Tytuł oryginalny

„The Burnt Orange Heresy”

Gdzie obejrzeć film „Obraz pożądania”?

Cały film „Obraz pożądania” online można obejrzeć na vod.tvp.pl

Wideo