Oglądaj do 24.08.2022 r.

filmy fabularne/dramaty

„Obietnica” (2014)

Rozgrywający się w środowisku licealistów, generacji social mediów i internetowych komunikatorów przejmujący...

WIĘCEJ
„Obietnica” (2014)

Rozgrywający się w środowisku licealistów, generacji social mediów i internetowych komunikatorów przejmujący dramat w reżyserii Anny Kazejak. „Obietnica” to historia pierwszych miłości i namiętności, które prowadzą do tragedii.

Opis filmu „Obietnica”
Przez niewinny błąd Janek, uczeń liceum, traci swoją dziewczynę Lilę, która oskarża go o zdradę. By odzyskać swoją ukochaną, chłopak będzie musiał wypełnić obietnicę, która może diametralnie zmienić jego życie. „Obietnica” podejmuje temat nowej generacji młodzieży komunikującej się ze sobą głównie za sprawą mediów społecznościowych.

Obsada filmu „Obietnica”

W rolach głównych występują:
Eliza Rycembel („Boże Ciało”, „#WSZYSTKOGRA”, „Belfer”, „Ślepnąc od świateł”) jako Lila Śliwińska
Mateusz Więcławek („Kler”, „Belfer”, „Cicha noc”) jako Janek Majchert
Magdalena Popławska („Osiecka”, „Atak paniki”, „53 wojny”, „Diagnoza”) jako Sylwia Śliwińska

Kto jeszcze zagrał w filmie „Obietnica”?
Sara Sobania jako Malwina
Maciej Cempura jako Seba
Michał Surosz jako Witek
Luxuria Astaroth jako Angelika
Amanda Trzcińska jako Kinga

Reżyseria
Film „Obietnica” wyreżyserowała Anna Kazejak. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi otrzymała w 2010 roku Kryształową Gwiazdę „Elle” podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Scenariusz
Scenariusz do „Obietnicy” napisała reżyserka Anna Kazejak wraz ze szwedzkim reżyserem i scenarzystą Magnusem von Hornem. Mężczyzna ma na swoim koncie szereg nagród w tym 7 Złotych Lwów.

Data premiery i kraj produkcji
Światowa premiera filmu „Obietnica” odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie 13.02.2014 roku. Na ekrany polskich kin film trafił 14.03.2014 roku.

Zdjęcia
Autorem zdjęć do „Obietnicy” jest Klaudiusz Dwulit. Za swoją pracę otrzymał nominację do Złotej Żaby festiwalu CAMERIMAGE.

Czas trwania filmu
„Obietnica” trwa 93 minuty.

Nagrody i nominacje
„Obietnica” zdobyła trzy nagrody filmowe oraz pięć nominacji. Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodę za drugoplanową rolę męską dostał Dawid Ogrodnik. Z kolei na wiedeńskim Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży Eliza Rycembel dostała nagroda dla najlepszej aktorki.

Gdzie obejrzeć film „Obietnica”?
Cały film „Obietnica” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo