serwisy tvp

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Niewidzialne, obce światy kwitną w naszych ciałach. Zanim nowo narodzone dziecko opuści szpital, będzie miało...

WIĘCEJ
Niewidzialne, obce światy kwitną w naszych ciałach. Zanim nowo narodzone dziecko opuści szpital, będzie miało w sobie 10 razy więcej komórek drobnoustrojów niż jej własne. I nie są one biernymi gośćmi.

Mikrobiolog Maria Gloria Dominguez Bello wyjaśnia rolę, jaką mikroorganizmy odgrywają w naszym życiu i jak może je zmienić nasz nowoczesny, sterylny styl życia. Film wprowadza nas w cuda mikrobów - jak ewoluowaliśmy wraz z nimi i jak bez nich nie moglibyśmy przetrwać. Przyglądamy się, jak drobnoustroje w nas, na nas i wokół nas powodują choroby i im zapobiegają oraz jak ich zniknięcie może być odpowiedzialne za wszystko, od astmy i alergii po cukrzycę i otyłość.

Od najnowocześniejszych laboratoriów w Kalifornii po tropikalną wyspę na południowym Pacyfiku, która ma kluczowe znaczenie dla przewidywania zdrowia planety, od dzieci projektantów, genetycznie dostosowanych leków, które zapewniają nam zdrowie na długo po naszej świetności, lub superbakterie, które walcz z zanieczyszczeniem, ta fantastyczna podróż dopiero się zaczyna.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: USA, 2013

Czas trwania: 51 min.

Reżyseria: Chad Cohen

Tytuł oryginalny: Aliens Inside Us

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy