serwisy tvp

Oglądaj do 01.11.2021 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„(Nie)uczciwość: prawda o kłamstwie” (2015)

Film dokumentalny, dzięki któremu dowiemy się całej prawdy...

WIĘCEJ
„(Nie)uczciwość: prawda o kłamstwie” (2015)

Film dokumentalny, dzięki któremu dowiemy się całej prawdy o kłamstwach i kłamaniu.

Opis filmu

Ponoć kłamstwo leży w ludzkiej naturze. Niewątpliwie towarzyszy co dnia każdemu z nas. Znany amerykański psycholog i profesor ekonomii behawioralnej, Dan Ariely, w oparciu o przykłady z codziennego życia, oceny ekspertów, wyniki eksperymentów behawioralnych i materiały archiwalne, pokazuje, jak kłamstwo wpływa na życie jednostek i społeczeństw. Stara się też odpowiedzieć na podstawowe pytania: dlaczego ludzie kłamią i jakie techniki wykorzystują. Dan Ariely jest profesorem Duke University i założycielem Centrum Zaawansowanego Myślenia Wstecznego. Razem z kolegami i studentami przeprowadza setki doświadczeń, by zrozumieć codzienne ludzkie zachowania. W ostatnich latach szczególnie skupia się właśnie na zagadnieniu nieuczciwości. Analizuje skandale w świecie biznesu: Enron, WorldCom, czy kryzys finansowy 2008 roku. Nieustannie obserwujemy wzrost oszustw w świecie sportu zawodowego oraz kłamstw politycznych o katastrofalnych skutkach. Jako społeczeństwo pragniemy patrzeć w lustro i myśleć, że jesteśmy dobrzy, uczciwi i wspaniali. Jednocześnie pragniemy samolubnie zyskiwać na własnej nieuczciwości.

Reżyseria

Reżyserem filmu „(Nie)uczciwość: prawda o kłamstwie” jest Melamede Yael, autorka produkcji „Inocente”, „Mój architekt” i „Brief Interviews with Hideous Men”.

Data premiery i kraj produkcji

Dokument „(Nie)uczciwość: prawda o kłamstwie” został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych, a jego premiera odbyła się w 2015 roku.

Tytuł angielski

„(Dis)Honesty: The Truth About Lies”

Czas trwania filmu

Dokument „(Nie)uczciwość: prawda o kłamstwie” trwa 90 minut.

Gdzie obejrzeć film „(Nie)uczciwość: prawda o kłamstwie”?

Cały film „(Nie)uczciwość: prawda o kłamstwie” online oglądaj za darmo w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy