serwisy tvp

filmy fabularne/klasyka

Znakomita telewizyjna komedia wyreżyserowana przez samego Stanisława Bareję („Miś”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4”). Scenariusz napisał...

WIĘCEJ
Znakomita telewizyjna komedia wyreżyserowana przez samego Stanisława Bareję („Miś”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Alternatywy 4”). Scenariusz napisał Stanisław Mularczyk („Sami swoi”, „Nie ma mocnych”). Trzy lata po powstaniu filmu Mularczyk wydał książkową wersję swojego rewelacyjnego scenariusza.
Główną rolę zagrał Janusz Kłosiński – wcielił się rolnika Stanisława Włodka, który po zakończeniu II wojny światowej osiedlił się na Ziemiach Odzyskanych. Miał nadzieję, że gospodarstwo przejmie po nim jedyny syn Tadeusz. Niestety, chłopak, który akurat odbywa służbę wojskową, zakochał się w dziewczynie z miasta, pracownicy fabryki włókienniczej Uli. Planuje ślub i wyprowadzkę ze wsi. Porywczy ojciec postanawia za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Wyrusza do miasta, aby odnaleźć ukochaną syna i wybić jej małżeństwo z głowy. Jego działania uruchamiają lawinę tragikomicznych nieporozumień.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 1975

Reżyseria: Stanisław Bareja

Czas trwania: 56 min.

Obsada:
Janusz Kłosiński – Stanisław Włodek
Ryszarda Hanin –Aniela Włodkowa
Małgorzata Potocka – Helenka
Janina Sokołowska – Ula, narzeczona Tadka
Marek Frąckowiak – Tadek, syn Włodków
Jerzy Turek – kierowca ciężarówki
Stanisław Tym – kapitan Tadeusz Zwoźniak

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy