serwisy tvp

Filmy dokumentalne/sztuka

Portret przedwcześnie zmarłego filmowca Piotra Łazarkiewicza, stworzony przez jego żonę Magdalenę. Nie jest to opowieść...

WIĘCEJ
Portret przedwcześnie zmarłego filmowca Piotra Łazarkiewicza, stworzony przez jego żonę Magdalenę. Nie jest to opowieść stricte biograficzna ani też streszczenie jego drogi twórczej. To filmowa mozaika złożona z fragmentów etiud szkolnych, filmów fabularnych i dokumentalnych, spektakli telewizyjnych i teatralnych oraz krótkich wypowiedzi i znaczącej obecności w filmie ludzi, z którymi Piotr był blisko związany: Magdaleny i Gabrieli Łazarkiewicz, Antoniego Komasy-Łazarkiewicza, Agnieszki Holland, matki Cecylii, Zbyszka Hołdysa, Remigiusza Grzeli, Pawła Felisa, Marii Seweryn, Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej, Wiesława Komasy i ks. Wojciecha Drozdowicza.

Ten film jest bardzo osobistą próbą zmierzenia się z pytaniem, jak opisać bliskiego człowieka, który odszedł? Jak nie zamknąć go w sztywnym gorsecie epitafium? Jak zmierzyć się z doświadczeniem śmierci człowieka bliskiego, nie ograniczając się tylko do uczuć bolesnych, związanych ze stratą, tak by oddać jego pełny wymiar nie tylko wizerunek stworzony po jego odejściu.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2014

Czas trwania: 66 minut

Reżyseria: Magdalena Łazarkiewicz

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy