Oglądaj do 30.09.2022 r.

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„Niebezpieczny dron” (2014)

Film dokumentalny o dronach i ich militarnym zastosowaniu. Z dronów jako broni...

WIĘCEJ
„Niebezpieczny dron” (2014)

Film dokumentalny o dronach i ich militarnym zastosowaniu. Z dronów jako broni korzysta coraz więcej armii świata. Jednym z pierwszych aren wojennych, na których się sprawdziły, był front walki ze światowym terroryzmem.

Opis filmu:
Michael Haas grał w wojenne gry wideo odkąd skończył 5 lat. W wieku 19 lat jest zatrudniony przez US AirForce jako pilot drona. Oto nowa wojna: młodzi gracze rekrutowani do obsługi dronów za pośrednictwem swoich komputerów w celu zabijania prawdziwych ludzi w odległości ponad 11 tysięcy km. To nie jest science fiction, ale dzisiejsza rzeczywistość i wielka inwestycja w przyszłość militarną mocarstw.

Ponieważ technologia rozwija się w bezprecedensowym tempie, jesteśmy częścią eksperymentu, który zmieni przyszłe wojny i być może nasz świat. Uzbrojony dron to główna broń stosowana w walce z terroryzmem. To zdalnie sterowany system bojowy, działający często w odległych zakątkach świata, kontrolowany za pomocą łączności satelitarnej przez operatorów znajdujących się tysiące kilometrów od celu. Także dzięki tej technologii politycy oraz osoby kształtujące opinię publiczną pierwszy raz w historii mogą na żywo obserwować to, co się dzieje na polu walki.

Reżyseria
Reżyserem i autorką scenariusza filmu „Niebezpieczny dron” jest Tonje Hessen Schei.

Data premiery, kraj produkcji
Norweski film „Niebezpieczny dron” miał swoją premierę w 2014 roku.

Tytuł oryginalny
„Drone”

Czas trwania filmu
Film „Niebezpieczny dron” trwa 58 minut.

Gdzie obejrzeć film „Niebezpieczny dron”?
Cały film „Niebezpieczny dron” online oglądaj za darmo na vod.tvp.pl

Wideo