filmy fabularne/sensacyjne

Next (2007)

Bohaterem filmu jest Cris Johnson (Nicolas Cage). Mężczyzna...

WIĘCEJ
Next (2007)

Bohaterem filmu jest Cris Johnson (Nicolas Cage). Mężczyzna urodził się z niespotykaną umiejętnością widzenia przyszłości. W dzieciństwie był często poddawany badaniom, dlatego jako dorosły człowiek postanawia ukrywać się pod zmienionym nazwiskiem w Las Vegas. Kiedy pewnego dnia terroryści grożą zdetonowaniem bomby atomowej, FBI postanawia wyslać agentkę Callie Ferris (Julianne Moore) by jeszcze raz nakłoniła go do współpracy. Dla Crisa decyzja staje się jeszcze trudniejsza, gdy dociera do niego, że na szali będzie musiał położyć jeszcze jedno życie – kobiety, którą kocha, Elizabeth „Liz” Cooper (Jessica Biel).

Opis filmu
Cris Johnson jest magikiem w Las Vegas. Posiada unikalną umiejętność widzenia zdarzeń krótko przed tym, zanim się wydarzą. Z tego też powodu jako dziecko był narażony na wiele okrutnych eksperymentów przeprowadzanych przez rządowych naukowców i lekarzy. Zmiana nazwiska oraz nowa tożsamość pozwalają mu rozpocząć nowe życie z dala od jego dawnych prześladowców. Wszystko się zmienia, kiedy Los Angeles staje w obliczu zagłady nuklearnej. FBI wysyła swoją agentkę Callie Ferris, by ta wytropiła Crisa i namówiła go do współpracy. Cris po raz pierwszy w życiu staje przed prawdziwym wyzwaniem. Oto zdaje sobie sprawę, że w jego rękach spoczywa klucz do uratowania milionów ludzkich istnień. Ale czy zdecyduje się na to, by znów stać się „królikiem doświadczalnym” rządu?

Obsada filmu

W rolach głównych występują:
Nicolas Cage („Dzikość serca”, „Zostawić Las Vegas”, „60 sekund”) jako, Cris Johnson „Frank Cadillac”
Julianne Moore („Ścigany”, „Na skróty”) jako, Agentka Callie Ferris
Jessica Biel („Blade: Mroczna Trójca”, „Walentynki”) jako, Elizabeth „Liz” Cooper

Kto jeszcze zagrał w filmie „Next”?
Thomas Kretschmann – Pan Smith
Peter Falk – Irv
Tory Kittles – Agent Cavanaugh
José Zúñiga – Szef ochrony Roybal

Reżyseria
Reżyserem filmu fabularnego „Next” jest Lee Tamahori. Jego debiutem reżyserskim był nowozelandzki dramat „Tylko instynkt”. Wyreżyserował takie filmy, jak: „Nieugięci” z Nickiem Noltem, Melanie Griffith, Chazzem Palminterim i Johnem Malkovichem.

Scenariusz
Za scenariusz do filmu fabularnego „Next” odpowiadają: Gary Goldman, Jonathan Hensleigh, Paul Bernbaum. Gary Goldman to scenarzysta znany z filmu „Pamięć absolutna”. Natomiast Jonathan Hensleigh to amerykański scenarzysta znany z takich filmów, jak: „Armageddon”, czy „Jumanji”.

Premiera światowa filmu „Next” odbyła się w 2007 roku. Film został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych.

Film fabularny „Next” trwa 96 minut

Gdzie obejrzeć film „Next”?
Cały film fabularny „Next” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo