Filmy dokumentalne/ludzie

„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” (2016)

Film dokumentalny Pawła Łozińskiego, cenionego polskiego reżysera i...

WIĘCEJ
„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” (2016)

Film dokumentalny Pawła Łozińskiego, cenionego polskiego reżysera i scenarzysty. Dokument „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” to poruszając studium trudnej miłości matki i córki, najbliższych sobie osób, które nieustannie się ranią i nie potrafią ze sobą rozmawiać. Pomóc ma im w tym psychoterapia. Film „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” dostał wiele prestiżowych nagród.

Opis filmu

Hania i Ewa, matka i jej dwudziestoparoletnia córka. Zgłaszają się do psychoterapeuty, prof. Bogdanem de Barbar. Film to relacja z pięciu sesji. Trzy osoby i mnóstwo trudnych emocji. Łoziński przygląda się z kamerą procesowi terapeutycznemu. Bohaterki uczą się, jak ze sobą rozmawiać i nie ranić się wzajemnie, nie czynić sobie wyrzutów, co okazuje się więcej niż trudne. Tytułowe zdanie pada z ust jednej z bohaterek. Ma z pozoru załagodzić konflikt, ale tak naprawdę dolewa oliwy do ognia. Zamiast czułej deklaracji, staje się wyrzutem.

Reżyseria
Film dokumentalny „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” wyreżyserował Paweł Łoziński, jeden z najlepszych współczesnych polskich dokumentalistów. Zrealizował m.in. takie filmy jak „Miejsce urodzenia”, „Kratka”, „Ojciec i syn”, „Chemia”, „Pani z Ukrainy”, „Kici, kici”.

Scenariusz
Autorem scenariusza do filmu „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” jest Paweł Łoziński.

Rok i kraj produkcji
Polski dokument „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” wyprodukowano w 2016 roku.

Zdjęcia
Autorem zdjęć do filmu „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” jest Kacper Lisowski.

Nagrody
Film „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” ma na swoim koncie m.in. Srebrnego Lajkonika w Konkursie Polskiem Krakowskiego Festiwalu Filmowego; „Złotą Rybkę” Ińskiego Lata Filmowego oraz Nagrodę Gian Paolo Paoli na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Festival dei Popoli” we Florencji.

Czas trwania
„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” trwa 80 minut.

Gdzie obejrzeć film „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”?
Cały film „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo