Filmy dokumentalne/społeczeństwo

„Nasza mała Polska” (2019)

Film dokumentalny. Tokijscy studenci, którzy pragną poznać kulturę i historię Polski,...

WIĘCEJ
„Nasza mała Polska” (2019)

Film dokumentalny. Tokijscy studenci, którzy pragną poznać kulturę i historię Polski, stają przed nieprawdopodobnie trudnym zadaniem – muszą przygotować sztukę teatralną w języku polskim.

Opis filmu
Każdego roku, kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Zagranicznych. Mają po kilkanaście lat, nie umieją wymówić nawet słowa „kiełbasa”. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim. Dokument mówi nie tylko o procesie uczenia się języka polskiego, lecz także o tym, jak młodzieńcze wyobrażenia o dorosłości zderzają się z rzeczywistością.

Reżyseria
Reżyserem dokumentu „Nasza mała Polska” jest Matěj Bobřík, autor produkcji „Tam, gdzie słońce się nie spieszy”, „Odwiedziny” i „Dom śmierci”. Bobřík dwukrotnie był nominowany do Białej Kobry, jest także laureatem statuetek Grand OFF oraz srebrna KANewka.

Scenariusz
Autorem skryptu do filmu „Nasza mała Polska” jest reżyser produkcji, Matěj Bobřík.

Data premiery i kraj produkcji
Film dokumentalny „Nasza mała Polska” został wyprodukowany w Polsce, a jego premiera odbyła się 11 października 2019 roku.

Zdjęcia
Za zdjęcia do filmu „Nasza mała Polska” odpowiada Michał Stajniak, znany z produkcji „Latająca maszyna”, „3 dni wolności” oraz „Biegacze”.

Tytuł angielski
„Our Little Poland”

Czas trwania filmu
Polski dokument „Nasza mała Polska” trwa 70 minut.

Nagrody i nominacje
Film „Nasza mała Polska” brał udział w Konkursie Dokumentalnym festiwalu WFF oraz był nominowany do Białej Kobry.

Gdzie obejrzeć film „Nasza mała Polska”?
Cały film „Nasza mała Polska” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo