filmy fabularne/komedie

„Najlepsze najgorsze wakacje” (2013)

Pokazywana w konkursie głównym Festiwalu Filmowego Sundance, komedia...

WIĘCEJ
„Najlepsze najgorsze wakacje” (2013)

Pokazywana w konkursie głównym Festiwalu Filmowego Sundance, komedia nagrodzonych Oscarem scenarzystów „Spadkobierców” oraz producentów „Juno” i „Małej Miss”. Wzruszająca jak „Był sobie chłopiec” i zabawna jak kultowy serial „Cudowne lata”.

Opis filmu

Nieśmiały nastolatek Duncan wybiera się na pierwsze wakacje ze swoją „patchworkową” rodziną: matką (Toni Colette – „Był sobie chłopiec”, „Mała Miss”, „Szósty zmysł”), ojczymem Trentem (Steve Carrell – „Wojna płci”, „Big Short”, „40-letni prawiczek”) i jego córką. To lato nie zapowiada się najlepiej, co więcej – zanosi się na najgorsze wakacje w jego życiu… Już w samochodzie dowiaduje się od chłopaka matki, że ten ocenia go w skali od 1 do 10 na “trójkę”, a Duncan też nie ma o sobie najlepszego zdania. Na szczęście na jego drodze staje Owen (Sam Rockwell – „Vice”, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”) uroczy lekkoduch, który do życia podchodzi na luzie i uczy chłopaka dystansu do życia i wiary w siebie. To dzięki niemu Duncan zostanie „królem aquaparku”, a wspólne spędzone wakacje na długo pozostaną tymi najlepszymi…

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Liam James („Dochodzenie”, „Obcy kontra Predator 2”, „2012”) jako Duncan

Toni Collette („Dziedzictwo. Hereditary”, „Godziny”, „Był sobie chłopiec”) jako Pam

Steve Carell („40-letni prawiczek”, „Mała Miss”, „Biuro”) jako Trent

Kto jeszcze zagrał w filmie „Najlepsze najgorsze wakacje”?

AnnaSophia Robb – Susanna
Sam Rockwell – Owen
Allison Janney – Betty
Sam Rockwell – Owen
Maya Rudolph – Caitlin
Rob Corddry – Kip
Amanda Peet – Joan

Reżyseria i scenariusz

Film fabularny „Najlepsze najgorsze wakacje” został wyreżyserowany przez Nata Faxona, znanego z takich filmów, jak: „Zła kobieta”, czy „Sekstaśma”. Laureat nagrody Oscar za Najlepszy scenariusz do filmu „Spadkobiercy”. Jim Rash, znany z takich produkcji filmowych, jak serial: „Community”, czy film „Raport mniejszości”. Laureat nagrody Oscar. Nat Faxon i Jim Rash stworzyli również scenariusz do filmu.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Najlepsze najgorsze wakacje” został wyprodukowany w USA w 2013 roku. Film miał premierę w 2013 roku podczas Festiwalu Filmowego w Sundance w USA.

Zdjęcia

Zdjęcia do filmu „Najlepsze najgorsze wakacje” stworzył John Bailey. Amerykański operator jest znany z filmu „Mishima”, „Na zawsze moja”, „Twardziele nie tańczą”. Laureat nagrody Złota Palma.

Tytuł angielski

„The Way Way Back”.

Czas trwania filmu

Film „Najlepsze najgorsze wakacje” trwa 103 minuty.

Nagrody i nominacje

Film „Najlepsze najgorsze wakacje” otrzymał 3. nominację do Critics Choice w 2014 roku w kategorii najlepsza komedia, najlepszy aktor w komedii (Sam Rockwell) oraz Critics' Choice – Najlepszy młody aktor/aktorka (Liam James). Nominację do Złotego Popcornu podczas MTV w 2014 roku otrzymał Liam James w kategorii przełomowa rola. Film otrzymał także nominację podczas Światowej Akademii Muzyki Filmowej (World Soundtrack Academy) w kategorii muzyczne odkrycie roku (Rob Simonsen).

Gdzie obejrzeć film „Najlepsze najgorsze wakacje”?
Cały film „Najlepsze najgorsze wakacje” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl.

Wideo