serwisy tvp

filmy fabularne/dramaty

„Na głęboką wodę” (2018)

Mąż i ojciec trójki dzieci staje nad życiową przepaścią....

WIĘCEJ
„Na głęboką wodę” (2018)

Mąż i ojciec trójki dzieci staje nad życiową przepaścią. Postanawia wykonać najbardziej ryzykowny krok, na który kiedykolwiek się zdecydował. Gra toczy się o marzenia oraz o przetrwanie jego bliskich.

Opis filmu

Clare i Donald Crowhurst są szczęśliwym małżeństwem wychowującym wspólnie trójkę dzieci. Nad parą zbierają się czarne chmury – ich rodzinny biznes upada. W obliczu kryzysu Donald decyduje się wykonać skrajnie ryzykowny krok. Jako pomysłowy wynalazca oraz pasjonat żeglarstwa decyduje się wystartować w żeglarskich regatach dookoła świata – legendarnych Sunday Times Golden Globe. Nie mając doświadczenia, ani przygotowania, musi poradzić sobie z samotną podróżą i wygrać wyścig. Mężczyzna pragnie za wszelką cenę osiągnąć sukces, dzięki któremu zyska podziw swoich bliskich. Dzięki wsparciu żony oraz dzieci wyrusza w niebezpieczną podróż. Na jakie poświęcenia jest gotów, aby nie poddać się i zawalczyć o tych, którzy są dla niego najważniejsi?

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Colin Firth („Samotny mężczyzna”, „Dziennik Bridget Jones”, „Jak zostać królem”) jako Donald Crowhurst,
Rachel Weisz („Wierny ogrodnik”, „Faworyta”, „Głębokie błękitne morze”) jako Clare Crowhurst,
David Thewlis („Nadzy”, „Teoria wszystkiego”, „Omen”) jako Rodney Hallworth

Kto jeszcze zagrał w filmie „Na głęboką wodę”?

Reżyseria

Reżyserem filmu „Na głęboką wodę” jest James Marsh, znany także z produkcji „Teoria wszystkiego”, „Długa noc” i „Człowiek na linie”. Reżyser ma na swoim koncie Oscara, dwie statuetki BAFTA, Independent Spirit, DGA, David di Donatello, a także Nagrodę Specjalną FIPRESCI.

Scenariusz

Skrypt do dramatu „Na głęboką wodę” jest dziełem Scotta Z. Burnsa, scenarzysty znanego z produkcji „Ultimatum Bourne'a”, „Raport” i „Panaceum”.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Na głęboką wodę” został wyprodukowany w Wielkiej Brytani, a jego światowa premiera odbyła się 6 lutego 2018 roku. W Polsce film zadebiutował 29 czerwca 2018 roku.

Zdjęcia

Za zdjęcia do filmu „Na głęboką wodę” jest Éric Gautier, operator, który pracował także na planach produkcji „Dzienniki motocyklowe”, „Najczystszy jest popiół” i „Intymność”. Wśród otrzymanych przez Gautiera nagród wymienić można Technical Grand Prize, Independent Spirit, Cezara i Srebrną Kamerę.

Tytuł angielski

„The Mercy”

Czas trwania filmu

Dramat „Na głęboką wodę” trwa 95 minut.

Nagrody i nominacje

Film „Na głęboką wodę” otrzymał statuetkę WSA (Kompozytor roku dla Jóhanna Jóhannssona).

Gdzie obejrzeć film „Na głęboką wodę”?

Cały film „Na głęboką wodę” online oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy