serwisy tvp

filmy fabularne/biograficzne

Film, który wyreżyserował Michael Radford – „Listonosz”, „Kupiec wenecki”. Jest to adaptacja autobiografii popularnego na...

WIĘCEJ
Film, który wyreżyserował Michael Radford – „Listonosz”, „Kupiec wenecki”. Jest to adaptacja autobiografii popularnego na całym świecie tenora Andrei Bocellego. W obsadzie jest m.in. ulubiony aktor Pedro Almodovara i gwiazdor takich filmów jak „Legenda Zorro” i „Mali agenci”, czyli Antonio Banderas. Narratorem jest sam Andrea Bocelli, który na bieżąco komentuje wydarzenia. Film ,,Muzyka ciszy” został nakręcony między innymi w Rzymie, a także w kilku miejscach w Toskanii, gdzie Bocelli dorastał – w Volterra, Lajatico oraz w Montecatini Val di Cecina.
Włoski artysta urodził się z poważną wadą wzroku, która stale postępowała. Przeszedł wiele operacji, jednak w 12 wieku całkowicie stracił możliwość widzenie. Bocelli od dziecka kochał muzykę. Mimo choroby przez wiele lat konsekwentnie rozwijał i realizował swoją pasję. Dzięki determinacji, ciężkiej pracy i Andrea Bocelli wzniósł się ponad ograniczenia, zaczął osiągać sukcesy na scenie, zyskał także popularność i uznanie na całym świecie.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Włochy, 2017

Czas trwania: 115 min.

Obsada:
Antonio Banderas – maestro
Jordi Mollà – Sandro
Toby Sebastian–Amos
Alessandro Sperduti –Adriano
Luisa Ranieri – Edi

Tytuł oryginalny: The Music of Silence

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy