serwisy tvp

Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Opowieść o Warszawie – mieście niezwykłym: brzydkim, chaotycznym, zaganianym, a jednocześnie fascynującym, niezłomnym w swojej...

WIĘCEJ
Opowieść o Warszawie – mieście niezwykłym: brzydkim, chaotycznym, zaganianym, a jednocześnie fascynującym, niezłomnym w swojej woli istnienia, zrównanym z ziemią, a przecież odrodzonym z popiołów niczym Feniks. Autorka filmu wędruje po nim z kamerą przez cały dzień, od świtu do zmierzchu, pokazując miasto widziane oczyma różnych osób, zarówno tych, które do Warszawy sprowadziły się niedawno, jak i tych, które mieszkają tu od pokoleń.

O Warszawie mówią: poetka Małgorzata Baranowska, krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, reżyser teatralny Grzegorz Jarzyna, fotograficzka Anna Beata Bohdziewicz, dziennikarze Cezary Polak i Konrad Piasecki, pracownicy naukowi PAN Jacek Leociak i Barbara Boni, Paweł Trepczyński – mieszkaniec elitarnej części Żoliborza, współorganizator kampanii prounijnej, Czesław Górzański – taksówkarz, muzycy z grup Hemp Gru i Molesta Ewenement oraz dwaj młodzi mieszkańcy Śródmieścia – Kamil Krępski i Albert Jawłowski.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Polska, 2003

Czas trwania: 54 minuty

Reżyseria: Maria Koczanowicz-Zmarz

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy