Filmy dokumentalne/społeczeństwo

Mój tata Lazaro (2011)

Zapis podróży młodej Polki, która wyruszyła na Kubę, by odnaleźć swojego ojca....

WIĘCEJ
Mój tata Lazaro (2011)

Zapis podróży młodej Polki, która wyruszyła na Kubę, by odnaleźć swojego ojca. Mężczyzna zniknął z jej życia gdy była jeszcze małym dzieckiem. Krótkometrażowy film dokumentalny „Mój tata Lazaro” powstał w ramach programu Studia Munka „Pierwszy Dokument”.

Opis filmu:
22-letnia Żaklina wyjeżdża na Kubę. Ma nadzieję odnaleźć tam swojego tatę Lazaro, którego nie widziała od kilkunastu lat. Zna go tylko z opowieści mamy i starych fotografii. Dziewczyna przyznaje, że nie jest na niego zła i nie ma do niego żalu, chce go zwyczajnie poznać.

Reżyseria:
Reżyserem filmu dokumentalnego „Mój tata Lazaro” jest Marcin Filipowicz. Obraz powstał dzięki programowi Studia Munka dla studentów szkół filmowych i artystycznych „Pierwszy Dokument”.

Scenariusz:
Scenariusz do dokumentu „Mój tata Lazaro” napisał reżyser Marcin Filipowicz. Za swój film „7109 km” został wyróżniony wieloma nagrodami.

Data premiery i kraj produkcji:
„Mój tata Lazaro” jest polskim krótkometrażowym filmem dokumentalnym, jego światowa premiera odbyła się podczas 51. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego 23 maja 2011 roku.

Zdjęcia:
Nad zdjęciami do obrazu „Mój tata Lazaro” pracowała Weronika Bilska. Operatorka jest laureatką „Złotej Kijanki”, „Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych - Jantar” oraz „Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego”.

Nagrody i nominacje:
Dokumentu „Mój tata Lazaro” był nominowany do „Złotego Lajkonika” podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a także do Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Czas trwania filmu:
„Mój tata Lazaro” trwa 28 minut.

Gdzie obejrzeć film „Mój tata Lazaro”?
Cały film „Mój tata Lazaro” oglądaj online w TVP VOD w vod.tvp.pl

Wideo