filmy fabularne/familijne

Mój przyjaciel Ufik (2019)

Animowany film pełnometrażowy dla całej rodziny o chłopcu, który przypadkiem...

WIĘCEJ
Mój przyjaciel Ufik (2019)

Animowany film pełnometrażowy dla całej rodziny o chłopcu, który przypadkiem poznaje stworzenie z innej planety. Ta bajka będzie fantastyczną propozycji dla dzieci zafascynowanych kosmosem. Rozbudza wyobraźnię, nie zawiera przemocy, a przede wszystkim – uczy, bawi i wzrusza.

Opis filmu:

Willy podróżuje przez przestrzeń kosmiczną razem z rodzicami. Ich ekspedycja dobiega końca i wkrótce wracają na Ziemię. Tata poucza chłopca, że aby być dobrym odkrywcą, należy wszystko pieczołowicie dokumentować. Zleca mu zrobienie zdjęć ogromnej liczbie eksponatów. Chłopiec szybko zaczyna się nudzić i opuszcza ładownię po to, by grać na konsoli. W pewnym momencie statek wpada w pole asteroid. Tata biegnie po chłopca, ale nie znajduje go przy eksponatach. Gdy odkrywa, że Willy jest w pokoju okazuje się, że drzwi są zablokowane i chłopiec nie może dołączyć do rodziców. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo, mama i tata proszą go, by wszedł do kapsuły. Chłopiec wypełnia prośbę, a wielka asteroida, która zbija okno i uderza w statek przypadkowo uruchamia kapsułę. Willy zostaje wystrzelony w przestrzeń kosmiczną. Po wielu godzinach dryfowania, ląduje awaryjnie na nieznanej planecie. Na szczęście kapsuła ratunkowa zawiera wszystko, co jest potrzebne do przetrwania – Willy ma tylko zaczekać, aż ktoś odbierze sygnał ratunkowy i po niego przyleci. Sytuacja komplikuje się, gdy nieznany, wielki stwór doszczętnie niszczy kapsułę… Chłopiec jest zdany tylko na siebie i pomagającego mu robota. Pewnego dnia, po długiej wędrówce, Willy poznaje urocze stworzenie, któremu nadaje imię Ufik. W międzyczasie baterie wiernego robota Zioma się wyczerpują…

Obsada filmu:

Głosu polskiej wersji użyczyli:
Karol Kwiatkowski („Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”, „Cudowny chłopak”, „Czarna Pantera”) jako Willy

Tomasz Borkowski („Ant-Man”, „Piękna i Bestia”, „Niesamowity Spider-Man”) jako Ziom

Przemysław Sadowski („Czas honoru”, „Tylko mnie kochaj”, „Futro z misia”) jako Tata
Marta Król („Mój rower”, „Jan Paweł II”, „Egzamin z życia”) jako Mama
Katarzyna Godlewska („Epoka lodowcowa 2: Odwilż”, „Fantastyczna Czwórka”, „Powstanie Warszawskie”) jako Komputer Zioma

Reżyseria:
Reżyserem filmu „Mój przyjaciel Ufik” jest Eric Tosti, znany z „Kumple z dżungli - kierunek biegun” czy też „Kumple z dżungli - na ratunek”.

Scenariusz:
Scenariusz filmu „Mój przyjaciel Ufik” stworzył reżyser Eric Tosti a także David Alaux („Kumple z dżungli”, „Kumple z dżungli - kierunek biegun”, „Kumple z dżungli - na ratunek”) oraz Jean-François Tosti („Kumple z dżungli”).

Data premiery i kraj produkcji:
„Mój przyjaciel Ufik” miał swoją światową premierę 3 kwietnia 2019 roku. Ekipa produkcji pracowała nad animacją we Francji.

Tytuł oryginalny:
„Terra Willy: Planète inconnue”

Tytuł angielski:
„Terra Willy: Unknown Planet”

Czas trwania filmu:
„Mój przyjaciel Ufik” trwa 90 minut.

Gdzie obejrzeć film „Mój przyjaciel Ufik”?
Cały film dostępny online w vod.tvp.pl

Wideo