serwisy tvp

informacje i publicystyka/publicystyka

Trzecia seria „Młodych lekarzy” zrealizowana jest podobnie jak dwie poprzednie – przez Alinę Mrowińską i...

WIĘCEJ
Trzecia seria „Młodych lekarzy” zrealizowana jest podobnie jak dwie poprzednie – przez Alinę Mrowińską i Joannę Frydrych wg. formatu BBC „Junior Doctors”. Sześciu bohaterów, czyli młodych, zdolnych i ambitnych lekarzy, pokazywanych jest głównie w trakcie codziennych zadań zawodowych, a czasem w chwilach prywatnych.


Bohaterami trzeciej serii są:
Agnieszka Szadryn. Drugi rok specjalizacji z kardiologii, ma specjalizację z interny. Jest najmłodszym w Polsce koordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pracuje w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.

Anna Fuchs. Trzeci rok specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Obroniła doktorat. Uczestniczyła w misjach medycznych w Peru i w Tanzanii. W trakcie serii na stażu w Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Aneta Borkowska. Piąty rok specjalizacji z radioterapii onkologicznej w Centrum Onkologii, w Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Równolegle z medycyną studiowała na Politechnice Warszawskiej. Bierze udział w badaniach klinicznych rzadkich nowotworów tkanek miękkich i czerniaków. W trakcie pisania doktoratu.

Mateusz Solecki. Szósty rok specjalizacji z kardiologii. Pracuje w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w podwarszawskim Aninie. W trakcie serii przystąpi do finalnego egzaminu specjalizacyjnego z kardiologii.

Daria Kozak. Lekarz stomatolog. Pracuje m.in. na oddziale chirurgii szczękowo-twarzowej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Uczestniczy w skomplikowanych operacjach twarzoczaszki małych pacjentów przyjeżdżających do szpitala z całej Polski. Z pochodzenia jest Ukrainką. Studiowała we Lwowie.

Wojciech Luboń. Drugi rok specjalizacji z okulistyki. Pracuje w słynnej na całą Polskę klinice okulistycznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. Prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie serii zdobył grant na staż naukowy za granicą. Może wybierać spośród wielu renomowanych placówek w całej Europie. Pracuje nad doktoratem.

Kraj pochodzenia, data produkcji: Polska, 2019
Czas trwania odcinka: 45 min.
Reżyseria: Alina Mrowińska

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy