serwisy tvp

Oglądaj do 12.12.2021 r.

Filmy dokumentalne/natura i podróże

Mityczne królestwo Teotihuacanu (2016)

Film dokumentalny o niezwykłym, owianym legendami miejscu Teotihuacan. Dwa tysiące...

WIĘCEJ
Mityczne królestwo Teotihuacanu (2016)

Film dokumentalny o niezwykłym, owianym legendami miejscu Teotihuacan. Dwa tysiące lat temu było jednym z największych miast na świecie, kwitnącą metropolią niedaleko dzisiejszego Meksyku. Miasto zostało nazwane przez Azteków Teotihuacn, czyli miejsce, z którego pochodzą bogowie; miejsce, gdzie rodzą się bogowie lub miejsce, w którym ludzie stają się bogami.

Opis filmu:

Kim byli budowniczowie tej ogromnej metropolii? I dlaczego ten wojowniczy lud zniknął bez śladu? Zespół międzynarodowych naukowców uważa, że znalazł odpowiedzi na te pytania. W rzeczywistości to, co odkryli, może wyjaśnić funkcję trzech piramid w Teotihuacan. Według legend zostało ono zbudowane przez olbrzymów, zwanych quinametin, którzy mieli żyć przed pojawieniem się ludzi i zostali zniszczeni przez wielką katastrofę.

To święte miasto było celem pielgrzymek wielu plemion żyjących w Mezoameryce. Według mitów indiańskich tu powstał świat, nastąpiło oddzielenie światła od ciemności, powstało słońce i księżyc. Najprawdopodobniej tu powstał system religijny przyjęty później przez inne plemiona, tu kapłani opracowali kalendarz, według którego liczono czas. Udamy się w podróż do tajemniczego świata zbudowanego pod pierwszym megalopolis w Ameryce Łacińskiej, gdzie uczeni poszukają odpowiedzi na pytanie o pochodzenie tej wielkiej cywilizacji.

Reżyseria:
Reżyserem filmu jest Jens Afflerbach.

Data premiery i kraj produkcji:
Film „Mityczne królestwo Teotihuacanu” miał swoją premierę w 2016 roku w Niemczech. Ekipa produkcji pracowała w Meksyku.

Tytuł angielski:
„Teotihuacn's Lost Kings”

Tytuł oryginalny:
„Schätze aus der Unterwelt - Teotihuacn”

Czas trwania filmu:
Film „Mityczne królestwo Teotihuacanu” trwa 55 minut.

Gdzie obejrzeć film „Mityczne królestwo Teotihuacanu”?
Cały film online „Mityczne królestwo Teotihuacanu” oglądaj w vod.tvp.pl.

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy