serwisy tvp

Oglądaj do 08.03.2021 r.

Filmy dokumentalne/ludzie

W 2000 roku ukraiński tancerz Slavik Krykliwy, odnosi spektakularne sukcesy, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne....

WIĘCEJ
W 2000 roku ukraiński tancerz Slavik Krykliwy, odnosi spektakularne sukcesy, wygrywając najbardziej prestiżowe konkursy taneczne. Wraz z ówczesną partnerką – Joanną Leunis – zajmuje pierwsze miejsce w Światowych Mistrzostwach w Tańcach Latynoskich. Wydaje się, że kariera stoi przed nim otworem, jednak z niewiadomych przyczyn porzuca taniec.

Dziś, gdy jego ciało nie jest już tak sprawne i elastyczne jak kiedyś, Slavik planuje powrót na taneczny parkiet. Razem z Anną Melnikową, jego zawodową i życiową partnerką, chce ponownie zabłysnąć w świecie gwiazd tańca. Jednak Anna nie potrafi dopasować się do emocjonalnej i wymagającej natury partnera. Czy ich miłość nie przetrwa tak trudnego i bolesnego wyzwania?

Film to debiut reżyserski Christiana Holtena Bonke i Andreasa Koefoeda. Zdjęcia do filmu trwały dwa lata. Reżyserzy starali się jak najbardziej zbliżyć do filmowanych bohaterów. Pokazując zarówno ich życie zawodowe, jak i prywatne, zobrazowali, co czują i jak reagują na pojawiające się pomiędzy nimi problemy. Obraz jest jednak nie tylko poruszającym tanecznym love story, lecz również szczerym i wnikliwym portretem mężczyzny, którego emocjonalny taniec fascynuje, ale żądza sukcesu doprowadza do samotności i utraty wszystkiego, co do tej pory udało mu się osiągnąć.

Kraj pochodzenia, rok produkcji: Dania, 2011

Czas trwania: 81 min.

Reżyseria: Holten Bonke i Andreas Koefoed

Tytuł oryginalny: Ballroom Dancer

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy