filmy fabularne/familijne

Mirai (2018)

Intymna historia o rodzącej się zazdrości, która pojawia się, kiedy główny bohater animacji −...

WIĘCEJ
Mirai (2018)

Intymna historia o rodzącej się zazdrości, która pojawia się, kiedy główny bohater animacji − 5-letni Kun, dowiaduje się o pojawieniu się w domu młodszej siostry, Mirai. Japoński animator oraz reżyser filmu „Mirai” Mamoru Hosoda oparł fabułę produkcji na obserwacji zachowania własnego syna.

„Mirai” − opis filmu:

Kun odkrywa, że w ogrodzie za domem może podróżować w czasie. Wyrusza w przyszłość na spotkanie z nastoletnią już Mirai i w przeszłość, gdzie spotyka swoją mamę z czasów dzieciństwa i odkrywa jej równie krnąbrną jak swoja naturę. Spotyka też dziadka, miłośnika motocykli i żołnierza. Dowiaduje się, że rodzinne mity to niekoniecznie tylko opowieści.

„Mirai” − obsada filmu

W rolach głównych:

Haru Kuroki jako Mirai
Moka Kamishiraishi jako Kun-chan
Gen Hoshino jako Tata
Kōji Yakusho jako Dziadek
Kumiko Asô jako Mama

„Mirai” − polski dubbing:

Joanna Pach jako Mirai
Katarzyna Łaska jako Kun
Modest Ruciński jako Tata
Lidia Sadowa jako Mama
Paweł Szczęsny jako Dziadek

Reżyseria

Reżyserem animacji i scenarzystą „Mirai” jest Japończyk Mamoru Hosoda, znany z takich filmów jak: „O dziewczynce skaczącej przez czas” oraz „Wilcze dzieci”. Studiował malarstwo na Kanazawa College of Art. Współzałożyciel studia Chizu. Debiutował w 1999 roku telewizyjną produkcją „Digimon”.

Data premiery i kraj produkcji

„Mirai” jest filmem japońskim. Swoją premierę miał podczas Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy we Francja 11 czerwca 2018. Na kinowe ekrany trafił 20 lipca 2018 w Japonii oraz 1 lutego 2019 w Polsce.

Tytuł oryginalny

„ Mirai no Mirai”

Czas trwania filmu

„Mirai” trwa 100 minut

Nagrody i nominacje

„Mirai” otrzymał dwie nagrody za najlepszy film animowany od Japońskiej Akademii Filmowej i ANNIE. Zdobył również nominacje do Oscara, Złotego Globu, Satelity, Critics Choice

Gdzie obejrzeć film „Mirai”?

Cały film online OGLĄDAJ na vod.tvp.pl.

Wideo