serwisy tvp

filmy fabularne/klasyka

Mistrz Louis Malle krytycznie o francuskim społeczeństwie w otoczonej atmosferą melancholii satyrze. Akcja filmu rozgrywa...

WIĘCEJ
Mistrz Louis Malle krytycznie o francuskim społeczeństwie w otoczonej atmosferą melancholii satyrze. Akcja filmu rozgrywa się na prowincji w 1968 r., gdy w Paryżu trwa studencka rewolta. W filmie wystąpiła plejada francuskich gwiazd z Michelem Piccoli i Miou-Miou na czele. Do małej francuskiej mieściny zjeżdża się na pogrzeb starej pani Vieuzac rodzina. Grabarze strajkują, nie wiadomo więc, kiedy uda się nieboszczkę pochować. Członkowie burżuazyjnej rodziny kłócą się o spadek, zabijają czas prowincjonalnymi rozrywkami i z niepokojem nasłuchują, co dzieje się w Paryżu, gdzie paryscy studenci rozpętali rewolucję.
Louis Malle odwołał się do swoich doświadczeń z końca lat sześćdziesiątych, których był aktywnym uczestnikiem. Razem ze swoimi kolegami reżyserami doprowadził w 1968 roku do zerwania festiwalu w Cannes na znak protestu przeciwko stanowisku rządu wobec paryskich rozruchów.

Kraj pochodzenie, rok produkcji: Francja, 1989

Reżyseria: Louis Malle

Czas trwania: 108 min.

Obsada:
Miou-Miou – Camille, córka Milou
Michel Piccoli – Milou
Michel Duchaussoy – Georges, brat Milou
Bruno Carette – Grimaldi
Paulette Dubost – pani Vieuzac, matka Milou

Tytuł oryginalny: Milou en mai

Wideo

Dodaj do mojej listy
Moja lista Usuń z mojej listy