filmy fabularne/komedie

„Miłość po sąsiedzku” (2020)

Czarująca komedia romantyczna z Emily Blunt („Sicario", „Diabeł ubiera...

WIĘCEJ
„Miłość po sąsiedzku” (2020)

Czarująca komedia romantyczna z Emily Blunt („Sicario", „Diabeł ubiera się u Prady"), Jamiem Dornanem („Pięćdziesiąt twarzy Greya") i Jonem Hammem („Mad Men”) w reżyserii nagrodzonego Oscarem Johna Patricka Shanleya. Emily Blunt specjalizująca się w rolach twardzielek, by wymienić choćby „Sicario”, „Na skraju jutra”, czy „Ciche miejsce”, pokaże bardziej subtelne oblicze, które znamy m.in z „Jeszcze dłuższych zaręczyn”, czy „Połowu szczęścia w Jemenie”. Na ekranie towarzyszą jej Jamie Dornan, którego romantyczne uniesienia są powszechnie znane z „Pięćdziesięciu twarzy Greya” oraz Jon Hamm – ikona ponadczasowego stylu i elegancji – Don Draper – z kultowego serialu „Mad Men”. W fenomenalnej obsadzie filmu znalazł się również uwielbiany Christopher Walken, który wcześniej znany głównie z ról czarnych charakterów, pokaże zupełnie nowe oblicze. Film nagrodzonego Oscarem Johna Patricka Shanleya przyciągnął wielkie nazwiska nie tylko na plan zdjęciowy. W oryginalnej piosence do filmu – „I’ll Be Singing” – zaśpiewała legenda sceny muzycznej, Sinead O’Connor.

Opis filmu

Emily Blunt, Jamie Dornan i Jon Hamm w pełnym humoru trójkącie miłosnym, który bawi i wzrusza do łez! Rosemary i Anthony nie mogą bez siebie żyć, a jednak ciągle coś staje na drodze ich szczęściu. Ona (Emily Blunt) – rozważna i trochę romantyczna. On (Jamie Dornan) – niepewny siebie marzyciel o wielkim sercu. Co może pójść nie tak? Wśród pięknej zieleni irlandzkich krajobrazów Rosemary i Anthony na zmianę przyciągają się i odpychają, a paradoksalnie to wizyta przystojnego i bogatego rywala (Jon Hamm) sprawi, że trzeba się będzie zadeklarować. W końcu nie od dziś wiadomo, że czasami miłość czai się tuż za rogiem. Po sąsiedzku!

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Emily Blunt („Na skraju jutra”, „Ciche miejsce”, „Władcy umysłów”) jako Rosemary

Jamie Dornan („Pięćdziesiąt twarzy Greya”, „Nowe oblicze Greya”, „Upadek”) jako Anthony
Jon Hamm („Mad Men”, „Druhny”, „Unbreakable Kimmy Schmidt”) jako Adam

Kto jeszcze zagrał w filmie „Miłość po sąsiedzku”?

Christopher Walken – Ojciec Anthony'ego
Lydia McGuinness – Eleanor
Danielle Ryan – Maeve
Dearbhla Molloy – Aoife
Jon Tenney – Tommy

Reżyseria

Reżyserem komedii romantycznej „Miłość po sąsiedzku” jest John Patrick Shanley. Amerykański scenarzysta jest znany z produkcji filmowych, takich jak: „Wpływ księżyca” za który otrzymał Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, „Wątpliwość”, „Kongo”.

Scenariusz

Scenariusz do filmu stworzyli: Piers Ashwortha, Meg Leonard i Nick Moorcroft.

Data premiery i kraj produkcji

Film „Miłość po sąsiedzku” został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Film miał premierę w 2020 roku w USA.

Zdjęcia

Zdjęcia do komedii romantycznej „Miłość po sąsiedzku” zostały stworzone dzięki pracy Stephena Goldblatta. Operator jest znany z filmów, tj. „Batman Forever” za który otrzymał nominację do Oscara za najlepsze zdjęcia, „Anioły w Ameryce”, czy „Ostateczne rozwiązanie”.

Tytuł angielski

„Wild Mountain Thyme”.

Czas trwania filmu

Film „Miłość po sąsiedzku” trwa 102 minuty.

Gdzie obejrzeć film „Miłość po sąsiedzku”?

Cały film „Miłość po sąsiedzku” online będzie można obejrzeć w vod.tvp.pl.