filmy fabularne/biograficzne

„Miłość i miłosierdzie” (2019)

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie, uznanej za świętą...

WIĘCEJ
„Miłość i miłosierdzie” (2019)

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie, uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokazuje nieznane do tej pory fakty i przybliża widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który mimo papieskiego zakazu, zyskał popularność na całym świecie.

W roli głównej oglądamy Kamilę Kamińską, nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni, gwiazdę m.in. hitu „Najlepszy”. W filmie „Miłość i miłosierdzie” wystąpili również: Maciej Małysa, który zagrał u boku Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior, znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”.

Opis filmu

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie, mistyczce i wizjonerce, której Bóg zlecił ważną misję. Film przedstawia fenomen zapoczątkowanego przez św. Faustynę kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie oraz ogromną rolę, jaką odegrał w jego propagowaniu papież Jan Paweł II. W tle fascynująca historia polskiego obrazu, który przedstawia wierny wizerunek Chrystusa oraz dowody naukowe na jego zgodność z całunem turyńskim i chustą z Oviedo.

Obsada filmu

W rolach głównych występują:

Kamila Kamińska („Najlepszy”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Listy do M.3”) jako św. Faustyna Kowalska

Maciej Małysa („Pod Mocnym Aniołem”, „Uwikłanie”, „Prawo ojca”) jako ks. Michał Sopoćko

Janusz Chabior („Kobiety mafii 2”, „Służby specjalne”, „Made In Poland”) jako malarz Eugeniusz Kazimirowski

Kto jeszcze zagrał w filmie „Miłość i miłosierdzie”?

Remigiusz Jankowski – Ksiądz Jarzębowski
Piotr Cyrwus – Ojciec Heleny
Monika Goździk – Matka Heleny
Jacek Borkowski – Ksiądz Świrski
Małgorzata Lewińska – Siostra Klara
Tadeusz Chudecki – Kardynał Ottaviani
Dariusz Jakubowski – Kardynał Karol Wojtyła

Reżyseria

Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. filmu „Dwie Korony” poświęconego życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz.

Data premiery i kraj produkcji

Uroczysta prapremiera filmu, określanego najważniejszym filmem religijnym roku, odbyła się dokładnie 60 lat po zakazaniu szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia według wizji św. Faustyny, w wyjątkowych okolicznościach sali kinowej Filmoteki Watykańskiej w Palazzo San Carlo za Spiżową Bramą. Film został wyprodukowany w Polsce w 2019 roku.

Tytuł angielski

„Love and Mercy”

Czas trwania filmu

Film „Miłość i miłosierdzie” trwa 90 minut.

Gdzie obejrzeć film „Miłość i miłosierdzie”?

Cały film „Miłość i miłosierdzie” online OGLĄDAJ w vod.tvp.pl

Wideo